Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Basketbalisti Svitu ukázali dve tváre

Svit otočil prehratý zápas. (Autor: Richard Hudeček)
Richard Hudeček|Publikované 11. dec 2016 o 09:19

Proti Karlovke v predĺžení zachránili takmer stratený zápas.

SVIT. Dve rozdielne tváre ukázali basketbalisti Iskry Svit v domácom zápase SBL proti bratislavskej Karlovke.

Po katastrofálnom prvom polčase v tom druhom zabrali, duel dotiahli do predĺženia a v ňom už kraľovali.

Prvý polčas prehrali medvede o 15 bodov (30:45) a ani po zmene strán to dlho nevyzeralo na nejaký obrat.

Paradoxne sa Podtatranci prebrali až za veľmi nepriaznivého stavu, keď prehrávali o 21 bodov (34:55).

Od tohto momentu bolo na palubovke iné družstvo. Po 40 minútach sa skončil súboj nerozhodne (83:83), v predĺžení už dominovala Iskra (14:4).

„Spokojný som s víťazstvom. Dúfam ale, že sa z toho aj poučíme. Ak do hry nedáme všetko, nemôžeme byť úspešní. Čo sa do športu vloží, to sa vám vráti. Karlovka bola v tomto zápase dlho lepšia. Neprekvapila nás, čakali sme, že s takouto energiou vstúpi do stretnutia. Príprava na tento duel zlyhala. Nie je však maličkosť, že sa nám to nakoniec podarilo zvrátiť vo svoj prospech. Ukazuje to, že tento tím sa vie zomknúť. Nechápem však, prečo sa tak udialo až v druhom polčase,“ krútil hlavou tréner Iskry Svit Michal Madzin.

Basketbal Svit - Karlovka Bratislava: fotogaléria

11.12.2016

Kubaský pomohol k obratu

Veľmi dobrý výkon podal v drese Iskry talentovaný mladík Samuel Kubaský.

„Som rád za túto šancu. Robil som, čo som mohol, aby sme dosiahli víťazstvo. Snažil som sa čo najviac pomôcť svojim spoluhráčom. Až keď sme začali hrať svoju hru, rýchlo, energickú, s rýchlymi protiútokmi, tak to išlo. Karlovka začala veľmi agresívne, energicky, behavo, padali im trojky. V predĺžení sme už cítili, že to zvládneme. Veril som, že máme na to, aby sme vyhrali,“ uviedol autor ôsmich bodov, ktorý sa podieľal na obrate svojho tímu.

Karlovka nezvládla záver

Hostia mali zápas pod Tatrami výborne rozohraný. Po obrátke však pustili svoju šancu z rúk.

„V druhom polčase sme prestali brániť, nedávali sme koše, volili sme zlé spôsoby zakončenia. Prvý polčas sme odohrali dobre, po piatich minútach toho druhého sme sa zasekli, prestali sme hrať svoju hru. Súpera sme dostali do hry, gratulujem mu k víťazstvu. Za predvedený výkon v prvých 25 minútach by sme si zaslúžili vyhrať. Za posledných 15 a predĺženie však nie,“ triezvo hodnotil tréner bratislavskej Karlovky Peter Ivanovič.

Hostia boli vo Svite dlho lepším celkom. Záver však vôbec nezvládli a prehrali 87:97 po predĺžení.

„Mali sme dnes vyhrať. Absolútne sme nezvládli koncovku. Vyhrávali sme o 20 bodov, v záverečnej štvrtine ešte o 15. Nehrali sme tímovo a v obrane sme neplnili to, čo sme mali. V predĺžení si už domáci s nami robili, čo chceli. Svit je na domácej palubovke veľmi silný, no tentoraz sme mohli a mali uspieť. Vyhral šťastnejší tím, v poslednej sekunde sme boli veľmi blízko k víťaznej strele,“ doplnil talentovaný hráč Karlovky Marek Doležaj.

Autor: Richard Hudeček

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.