Nedeľa, 25. júla, 2021Meniny má Jakub, Timur

Bartečko sám inicioval prestup a v Tunisku sa dozvedel o Atlante

TASR|25. jún 2001 o 12:04

St. Louis/Bratislava/Tunis 25. júna (TASR) - Slovenský hokejista Ľuboš Bartečko sa po svojom reprezentačnom kolegovi Zdenovi Chárovi stal ďalšou obeťou hráčskych výmien v súvislosti so vstupným draftom, keď zo St. Louis mieri do Atlanty. Vedenie Blues

pustilo 24-ročného krídelníka za právo výberu v štvrtom kole tohtoročného draftu, za čo si Atlanta vybrala Rusa Igora Valejeva. Kežmarský rodák Bartečko si po uplynulej sezóne želal zo St. Louis odísť, takže z dovolenky v Tunisku mohol s tlmočiť spokojnosť s prestupom.

"Už dávnejšie som si želal St. Louis opustiť a aj agenta Meehana som poveril, aby rokoval s vedením klubu o mojej výmene," priznal sa čoskoro 25-ročný Bartečko zo svojho dovolenkového letoviska v Tunisku a pokračoval: "Informáciu o úspešnej výmene som dostal od samotného generálneho manažéra Blues Larryho Pleaua. Myslím si, že s Atlantou môžem byť spokojný."

Ku koncu uplynulej základnej časti dostával Bartečko čoraz menej príležitostí na ľade, situácia v novom klube však môže byť pre neho priaznivejšia. "Atlanta je ešte len mladé mužstvo bez veľkých hviezd. Hlavnou ambíciou vedenia klubu je po prvý raz postúpiť do play off. Inak Thrashers veľmi nepoznám, lebo v základnej časti sme sa s mužstvami z Východnej konferencie stretávali zriedkavejšie," vysvetlil strieborný medailista z MS 2000 v Petrohrade.

Rovnako ako Zdena Cháru v Ottawe aj Bartečka u nového zamestnávateľa čakajú rokovania o novej zmluve. "Ešte je príliš skoro, aby som mohol povedať, aký kontrakt budeme s agentom žiadať. Najviac by mi však asi vyhovovala trojročná zmluva," vyhlásil Bartečko.

Po minulosezónnych odchodoch Michala Handzuša, Ladislava Nagya, Petra Smreka a Andreja Podkonického sa tak v St. Louis takmer definitívne rozpadla "slovenská légia" a v tíme zostali už len Pavol Demitra a Jaroslav Obšut. Demitrovo meno sa navyše často spomína v súvislosti s možnou výmenou za Dominika Hašeka z Buffala.

Bartečko, ktorý bude v drese Thrashers historicky prvým Slovákom, odohral v St. Louis tri sezóny a v 149 zápasoch strelil 26 gólov a na 42 prihral. Strieborný medailista z MS v Petrohrade sa trápil najmä v minulej sezóne, keď ho tréner Joela Quenneville nasadzoval väčšinou do štvrtého útoku a nevedel sa bodovo presadiť. V play off už neodohral kežmarský rodák ani jeden duel.

Súvisiace články