Milkesa Mengesha sa stal víťazom jubilejného 50. ročníka Berlínskeho maratónu.
Milkesa Mengesha sa stal víťazom jubilejného 50. ročníka Berlínskeho maratónu. (Autor: TASR/AP)

+2:18 min

BERLÍN. Etiópčan Milkesa Mengesha sa stal víťazom jubilejného 50. ročníka Berlínskeho maratónu.

Dvadsaťštyriročný pretekár zabehol čas 2:03:17 h a v napínavom závere finišoval o päť sekúnd pred Cybrianom Kotutom z Kene. Tretí skončil Mengeshov krajan Haymanot Alew so 14-sekundovým mankom.

Kategóriu žien ovládli Etiópčanky. S výkonom 2:16:42 h triumfovala 26-ročná Tigist Ketemová, ktorá začiatkom roka vyhrala maratón v Dubaji s najrýchlejším ženským časom v maratónskom debute (2:16:07 h).

Pódium doplnili jej krajanky Mestawot Fikirová a Bosena Mulatieová.

Domov»Ďalšie športy»Atletika»Etiópčania si podmanili 50. ročník Berlínskeho maratónu, zvíťazili v oboch kategóriách