Tóth ovládol anketu naposledy, cenu získala aj 16-ročná Kurucová

Riaditeľ VŠC Dukla Banská Bystrica Matej Tóth.
Riaditeľ VŠC Dukla Banská Bystrica Matej Tóth. (Autor: TASR - Ján Krošlák)
SITA|7. jan 2022 o 16:45

Trénerom roka sa stal Matej Spišiak.

BRATISLAVA. Anketu Chodec roka na Slovensku už po 14. raz v kariére vyhral Matej Tóth. Tridsaťosemročný rodák z Nitry však ovládol hodnotenie naposledy.

Po OH v Tokiu totiž ukončil aktívnu kariéru športovca a stal sa riaditeľom VŠC Dukla Banská Bystrica. Druhý skončil Miroslav Úradník a tretí Michal Morvay. Informáciu priniesol oficiálny web Slovenského atletického zväzu (SAZ).

Olympijský víťaz na 50 km z Ria de Janeiro 2016 a majster sveta z Pekingu 2015 Matej Tóth vlani na OH v Japonsku skončil najlepšie zo Slovákov, v rozlúčkových pretekoch kariéry skončil na 50 km štrnásty v konkurencii 59 chodcov.

"Už to tak neprežívam, keďže som mimo aktívneho športu a mám pocit, že to všetko sa udialo už dávno. Je to pre mňa nostalgia.

Na druhej strane je pekné ukončiť kariéru ako najúspešnejší chodec roka,“ poznamenal Matej Tóth podľa atletika.sk.

Matej Tóth ako zverenec Mateja Spišiaka získal vlani svoj jubilejný 10. titul majstra Slovenska na dvadsiatke, celkovo 18. v kariére. Na halových M-SR 2021 jasne vyhral preteky na 5000 m a získal svoj štvrtý domáci halový titul.

Ocenenie pre najlepšieho trénera roka získal siedmy raz Matej Spišiak, ktorý pripravoval Mateja Tótha, Miroslava Úradníka, Michala Morvaya i najlepšiu slovenskú chodkyňu Máriu Katerinku Czakovú.

Prvenstvo v kategórii mládeže patrí Terézii Kurucovej, 15. v chôdzi na 10 000 m (z 34 pretekárok) na MSJ v Nairobi, pričom bola druhá najmladšia v štartovom poli.

Odchovankyňa považskobystrickej atletiky, ktorá ako prvá Slovenka v histórii vo veku 16 rokov pokorila 50-minútovú hranicu na 10 km (49:38), splnila v uplynulom roku limity na ME do 18 rokov, MEJ i MSJ.

Šestnásťročná zverenka Petra Mečiara, ktorý získal najviac bodov v hlasovaní o najlepšieho mládežníckeho chodeckého trénera (vlani tretí), zvíťazila v ankete pred Hanou Burzalovou a Patrikom Nemčokom.

Nachádzate sa tu:
Domov»Ďalšie športy»Atletika»Tóth ovládol anketu naposledy, cenu získala aj 16-ročná Kurucová