Nitra nevstúpila do sezóny ideálne a v prvom zápase nečakane zakopla

Na snímke je Boris Bútora, quarterback tímu Nitra Knights.
Na snímke je Boris Bútora, quarterback tímu Nitra Knights. (Autor: Nitra Knights)
TASR|25. mar 2024 o 12:51

Zápas sa odohral na štadióne v areáli Ravelin Football Zentrum vo Viedni.

NITRA. Klub amerického futbalu Nitra Knights nezačal sezónu najvyššej českej ligy podľa svojich predstáv. V prvom zápase ročníka nestačil na Znojmo Knights 16:19.

Zápas sa odohral na štadióne v areáli Ravelin Football Zentrum vo Viedni.

Nitrania boli pred duelom favoriti, no túto úlohu nenaplnili. Zápas nešiel podľa ich plánu od prvých minút, súper sa rýchlo dostal do vedenia a vysoký náskok si Znojmo udržalo až do polčasu, ktorý skončil nepriaznivým výsledkom 0:19.

Po prestávke prebrala taktovku Nitra a zlepšenou hrou stiahla skóre na 16:19. Necelé dve minúty pred koncom stretnutia siahala na víťazstvo, no vytúženého touchdownu sa nedočkala a súper dokázal udržať veľmi cenné víťazstvo.

"Máme za sebou krutú prehru, ktorá otvorí oči. Aj keď sme si veľmi verili a do zápasu sme išli s pokorou a odhodlaním zvíťaziť. Bohužiaľ, celý prvý polčas nám absolútne nevyšiel.

V druhom sme ukázali lepší výkon, no vysoký náskok sa nám už nepodarilo dobehnúť. Ak má byť náš útok výkladná skriňa ligy, tak musí aj tak hrať.

Momentálne všetci v tíme cítime obrovskú motiváciu napraviť toto zakopnutie už v ďalšom zápase, ktorý odohráme na ihrisku Bratislava Monarchs.

Pevne veríme, že nás diváci prídu povzbudiť vo veľkom počte. Radi by sme poďakovali fanúšikom, ktorí si našli čas a merali cestu do Viedne," citoval Gorazda Lazoríka, receivera Nitra Knights, klub v oficiálnej tlačovej správe.

Ďalší zápas odohrajú Nitrania v nedeľu 31. apríla o 14.00 h na ihrisku Bratislava Monarchs v slovenskom derby.

Nachádzate sa tu:
Domov»Ďalšie športy»Americký futbal»Nitra nevstúpila do sezóny ideálne a v prvom zápase nečakane zakopla