Správy

WU16 – Slovensko – Fínsko 2:1

Základná zostava slovenského tímu WU16 pred zápasom s Fínskom na UEFA Development turnaji v Senci (15.05.2024). (Zdroj: SFZ, Autor: Roman Ferstl)
15. máj 2024 o 15:35

SENEC (SFZ) – Futbalové reprezentantky do 16 rokov vstúpili do UEFA Development turnaja na domácej pôde duelom s Fínskom. Zverenky trénera Jozefa Jelšica vyhrali po góloch Emily Suchoňovej a Victorie Havalec 2:1.

Začiatok zápasu patril Fínkam, ktoré v prvej štvrťhodine ovládli hru. Už v 7. minúte sa ujali vedenia po góle Queenie Xiang. O päť minút neskôr mala príležitosť Pettinen, ale brankárka Michaela Sluková jej vzala loptu z nohy.

Po úvodnom tlaku sa ukázali aj naše futbalistky, v 21. minúte našla Victoria Havalec presnou prihrávkou Fruzsinu Oroszi, ktorá si v šestnástke urobila miesto, ale mierila iba do rúk brankárky.

V 29. minúte sa Slovenky dočkali. Nedôsledný odkop fínskej gólmanky zachytila Michaela Pekárová, poslala center pred bránku, lopta prepadla k Emily Suchoňovej a tá sama pred brankárkou nezaváhala.

Keď to už vyzeralo, že na prestávku pôjdu tímy za nerozhodného stavu, ukázalo svoje futbalové majstrovstvo Victoria Havalec. Po krásnej individuálnej akcii od polovice ihriska, si v pokutovom území zasekla súperku a vychutnala si fínsku gólmanku.

Druhým súperom nášho tímu bude v piatok Srbsko, ktoré na úvod podľahlo Taliansku 1:3.

HLAS PO ZÁPASE

LUCIA HARŠANYOVÁ (asistentka trénera WU16). „Myslím si, že to bol výborný zápas. Úvod nám nevyšiel tak, ako sme si predstavovali, ale postupom času sme sa do toho dostali. Dali sme dva krásne góly a v druhom polčase sme si to ukontrolovali. Určite nie je jednoduché otáčať duel, hráčky si zaslúžia pochvalu, rovnako aj realizačný tím. Fínsko je súper s vyšším renkingom než my, čiže toto víťazstvo je veľmi cenné. Čaká nás Srbsko, ktoré bude úplne iným súperom než Fínsko. Je to turnaj, takže musíme pozerať aj na rozloženie síl. Teraz je dôležité dobre zregenerovať, zanalyzovať a pripraviť sa na piatkový zápas.“