SP ŽENY - Spartak Myjava - FC Košice 8:0

Spartak Myjava - víťaz Slovenského pohára žien 2024.
Spartak Myjava - víťaz Slovenského pohára žien 2024. (Autor: Timotej Pavlík)
8. máj 2024 o 19:20
Spartak Myjava - víťaz Slovenského pohára žien 2024. (Zdroj: SFZ, Autor: Timotej Pavlík)

NITRA (SFZ) - Spartak Myjava je víťazom 16. ročníka Slovenského pohára žien 2024. Vo finále na štadióne pod Zoborom v Nitre zdolali Myjavčanky FC Košice vysoko 8:0.

Hráčky Myjavy sa ujali vedenia z prvej štandardky v 1. min zápasu, autorkou gólu bola po strele k žrdi Zuzana Nina Nárožná. V 12. min mala príležitosť navýšiť vedenie Bogorová, no svoju príležitosť nevyužila. V 25. min po rohovom kope poslala Kramlíková hlavičkou spätnú prihrávku do voľného priestoru na vzdialenejšiu žrď, kde bola blízko ku gólovej dorážke Honková, na loptu však nedosiahla. V 29. min dostali Myjavčanky loptu predsa len za bránkovú čiaru, ale gólovej radosti sa nedočkali pre postavenie mimo hry. Odmena za aktívnu hru prišla pre hráčky Spartaka v 41. min, kedy sa na pravej strane presadil Hucovičová a jej presnú prihrávku premenila na gól na 2:0 strelou pod brvno Dominika Kucharčíková. Do polčasu pridala tretí gól v 44. min Andrea Bogorová, keď potrestala chybné vybehnutie brankárky Košíc mimo pokutového územia a strelou k žrdi do prázdnej bránky zvýšila na 3:0. V nadstavenom čase sa pokúšala Košičanka Sedláčková ohroziť brankárku Čermákovú, no jej strela presvišťala nad brvno a tak do kabín odchádzali hráčky Myjavy s trojgólovým vedením.

Ďalší gól pridala po zmene strán v 48. min Tamara Kramlíková a na 5:0 zvyšovala v 59. min Dominika Kucharčíková po tom, čo prevzala loptu v strede šestnástky a po prieniku do päťky dopravila piatykrát loptu do siete Košíc. Poltucet gólov zavŕšila o dve minúty neskôr striedajúca Tamara Ordzovenská, ktorú našla presným oblúčikom Bogorová. Po hodine hry bolo o víťazovi rozhodnuté a aj v ďalšom priebehu kontrolovali hru Myjavčanky. V 68. zahrozili Košičanky, keď sympatický pokus Kristiny Saether tesne minul bránku Myjavy. 81. minúta priniesla navýšenie skóre na 7:0, keď z pozície stopérky strelila zblízka gól Tereza Honková a skóre na konečných 8:0 uzavrela v 89. min Zuzana Durcová.

Spartak Myjava – FC Košice 8:0 (3:0)

Góly: 1. Nárožná, 41., 59. Kucharčíková, 44. Bogorová, 48. Kramlíková, 61. Ordzovenská, 81. Honková, 89. Durcová
ŽK: 35. Kucharčíková - 7. Papajová
R: Krčová – A. Vargová, Ukropová

Snímka z finále Slovenského pohára žien 2024 Spartak Myjava - FC Košice 8:0 v Nitra (8.5.2024). (Zdroj: SFZ, Autor: Timotej Pavlík)