Pondelok, 14. júna, 2021Meniny má Vasil

Zvolenskí veteráni zdolali ľadovec pod Mont Blancom

Daniel Vražda|28. apr 2006 o 00:00

ZVOLEN - Štyria lyžiarski veteráni zo Ski klubu Senior Zvolen zdolali na lyžiach 20-kilometrový zjazd na neupravenej zjazdovke pod francúzskym Mont Blancom. Každý zo štvorice absolvoval časť trate, následne odovzdal štafetu kolegovi. Trasu absolvovali ..

FOTO

ZVOLEN - Štyria lyžiarski veteráni zo Ski klubu Senior Zvolen zdolali na lyžiach 20-kilometrový zjazd na neupravenej zjazdovke pod francúzskym Mont Blancom. Každý zo štvorice absolvoval časť trate, následne odovzdal štafetu kolegovi. Trasu absolvovali za 33 minút. S originálnym športovým výkonom sa uchádzajú o zápis do Guinnessovej knihy rekordov.

"Štafeta veteránov zjazdila ľadovec v údolí Vallée Blanche za výborný čas. Dokázali sme, že slovenskí dôchodcovia sa vedia lyžovať," vyhlásil 56-ročný vedúci výpravy Vladimír Ivanko.

Okrem Ivanka ľadovec zjazdili aj Zvolenčania Milan Hofbauer (65), Miroslav Šebeň (68) a František Dolník z Handlovej (73). Štyria veteráni mali spolu viac ako 260 rokov.

"Sme ľudia vo vyššom veku a radosť nachádzame v aktívnom pohybe. Našou láskou je lyžovanie, aktívne a úspešne pretekáme v seriáli Slovenského pohára v zjazdovom lyžovaní Ski Masters, kde sme v konečnej výsledkovej listine práve uplynulej sezóny všetci štyria skončili vo svojich kategóriách na medailových pozíciách," povedal Ivanko. Verí, že originálnym športovým výkonom sa štvorici podarí zviditeľniť Slovensko.

Štart bol vo výške 3842 metrov nad morom pod vrcholom Aiguille du Midi. Trasa viedla ľadovcovou dolinou Vallée Blanche do cieľa v Montenvers s celkovým prevýšením 1930 metrov.

Projekt podporili viceprimátor Zvolena Vladimír Šedo, kancelária prezidenta a premiér Mikuláš Dzurinda.

FOTO - archív

Súvisiace články