Piatok, 17. septembra, 2021Meniny má Olympia

ZOH v Soči: Pozrite si, kto v piatok získal zlaté medaily

SITA|14. feb 2014 o 22:11

Bojovalo sa o šesť sád medailí. Bielorusko má dve zlaté z akrobatických skokov a biatlonu.

AKROBATICKÉ LYŽOVANIE

Ženy - skoky (konečné poradie po záverečnom finálovom 3. kole): 1. Alla Cuperová (Biel.) 98,01, 2. Sü Meng-tchao (Čína) 83,50, 3. Lydia Lassilová (Aus.) 72,12, 4. Li Ni-na (Čína) 46,02, nepostúpili z druhého do záverečného 3. finálového kola: 5. Šuang Čcheng (Čína), 6. Žanbota Aldabergenovová (Kaz.), 7. Laura Peelová (Aus.), 8. Emily Cooková (USA)

BEH NA LYŽIACH

Muži - 15 km klasicky: 1. Dario Cologna (Švaj.) 38:29,7 min, 2. Johan Olsson +28,5 s, 3. Daniel Richardsson (obaja Švéd.) +38,8, 4. Iivo Niskanen (Fín.) +39,0, 5. Lukáš Bauer (ČR) +58,9, 6. Chris Andre Jespersen (Nór.) +1:00,9 min, 7. Alexander Bessmertnych (Rus.) +1:08,0, 8. Axel Teichmann (Nem.) +1:12,7,... 23. Martin Bajčičák +1:58,3, 51. Peter Mlynár (obaja SR) +4:20,6.

BIATLON

Ženy - vytrvalostné preteky na 15 km: 1. Daria Domračevová (Biel.) 43:19,6 min (1 trestná minúta), 2. Selina Gasparinová (Švaj.) +1:15,7 min (0), 3. Nadežda Skardinová (Biel.) +1:38,2 (0), 4. Gabriela Soukalová (ČR) +1:57,5 (2), 5. Anais Bescondová (Fr.) +2:14,4 (2), 6. Veronika Vítková (ČR) +2:26,4 (1), 7. Julia Džimová +2:30,3 (1), 8. Olena Pidgrušná (obe Ukr.) +2:39,9 (1),...27. Anastasia Kuzminová +4:54,5 (4), 50. Janka Gereková +7:01,2 (5), 59. Martina Chrapánová +8:40,9 (5), 66. Terézia Poliaková (všetky SR) +10:00,2 (6).

KRASOKORČUĽOVANIE

Muži - konečné poradie (po voľných jazdách): 1. Juzuru Hanju (Jap.) 280,09 bodu, 2. Patrick Chan (Kan.) 275,62, 3. Denis Ten (Kaz.) 255,10, 4. Javier Fernández (Šp.) 253,92, 5. Tacuki Mačida 253,42, 6. Daisuke Takahaši (obaja Jap.) 250,67, 7. Jen Chan (Čína) 246,20, 8. Peter Liebers (Nem.) 239,87

SKELETON

Ženy - konečné poradie (po štyroch jazdách): 1. Elizabeth Yarnoldová (V. Brit.) 3:52,89 min (58,43 s/58,46 s/57,91 s - rekord dráhy/58,09 s), 2. Noelle Pikusová-Paceová (USA) 3:53,86, 3. Jelena Nikitinová (Rus.) 3:54,30, 4. Katie Uhlaenderová (USA) 3:54,34, 5. Oľga Potylicinová 3:54,40, 6. Maria Orlovová (obe Rus.) 3:54,72, 7. Sarah Reidová (Kan.) 3:54,73, 8. Anja Huberová (Nem.) 3:55,24

ZJAZDOVÉ LYŽOVANIE

Muži - superkombinácia (zjazd + slalomové kolo): 1. Sandro Viletta (Švaj.) 2:45,20 min (1:54,88 min + 50,32 s), 2. Ivica Kostelič (Chor.) +0,34 s, 3. Christof Innerhofer (Tal.) +0,47, 4. Kjetil Jansrud (Nór.) +1,06, 5. Adam Žampa (SR) +1,14, 6. Bode Miller (USA) +1,40, 7. Ondřej Bank (ČR) +1,64, 8. Aksel Lund Svindal (Nór.) a Carlo Janka (Švaj.) obaja +1,68,... Matej Falat a Martin Bendík (obaja SR) nedokončili zjazd.

Súvisiace články