Nedeľa, 26. septembra, 2021Meniny má Edita

Bolo by skvelé vidieť spoločný tím Čechov a Slovákov, tvrdí zámorský novinár

Česi už nepatria k špičke? (Autor: TASR/AP)
Zoran Boškovič|24. sep 2016 o 13:32

Česi sa po jednej výhre a dvoch prehrách neprebojovali do semifinále Svetového pohára.

BRATISLAVA. Napriek tomu, že pevný termín ďalšieho Svetového pohára ešte nie je daný, reprezentácie, ktoré sa nedostali do semifinále už riešia, ako bude vyzerať ich budúcnosť na turnaji.

Jedným z najskloňovanejších je určite česká reprezentácia. 

Dostane pozvánku?

"Je ťažké povedať, či dostane samostatná česká reprezentácia pozvánku. Slováci ju napríklad nedostali, pretože v NHL nemajú 22 hráčov. Neviem koľko budeme mať o štyri roky v NHL hráčov my," povedal v rozhovore pre český Sport bývalý tréner českého aj slovenského národného tímu Vladimír Vůjtek.

Podobný názor má aj novinár z prestížnych The Hockey News Ken Campbell. Ten je v nemilosti našich susedov, keď napísal, že Jaromír Jágr už viac nemá na to, aby sa v NHL tlačil do pozície jedného z hlavných lídrov.

Čechom tiež predpovedal posledné miesto na Svetovom pohári.

Nepatria k špičke

"Bol dôvod si to myslieť. Myslím si však, že svet potrebuje, aby Česká republika patrila medzi špičku. Nie som si istý, či tam je v tomto momente," povedal Campbell. 

S Campellovým názorom súhlasí aj Vůjtek: "Bohužiaľ, za svetovou špičkou zaostávame. Je tam pár hráčov, ktorí sú na vysokej úrovni, ale celkovo tam v súčasnosti nepatríme."

Podobný problém malo Slovensko a v jeho prípade sa to vyriešilo spojením európskych reprezentácií do Tímu Európy. V rámci európskeho výberu odohrá v nedeľu semifinálový zápas proti Švédsku.

"Rozhodne by bolo zaujímavé, keby vytvorili spoločný výber Čechov a Slovákov. Bolo by skvelé niečo také vidieť. Našťastie to nie je nutné riešiť práve v tejto chvíli. Česi patria stále medzi najlepších, približne na šieste miesto. A rozhodne to nevyzerá, že by sa na nich tlačilo Švajčiarsko, Nemecko či Slovensko," dodáva Campbell. 

Česko skončilo v skupine A až tretie za Kanadou a Tímom Európy. Horšie na tom bolo už len veľké sklamanie turnaja USA. Práve proti prvej Kanade utrpeli Česi najväčšiu prehru 0:6. Následne podľahli aj Tímu Európy po predĺžení 2:3. Až v poslednom zápase skupiny dokázali triumfovať proti USA 4:3. 

Súvisiace články