Zlato pre Slovinca Dežmana, Slovák Lichý 49.

SITA|23. feb 2012 o 19:47

Slovinec Nejč Dežman získal zlatú medailu vo štvrtkových individuálnych pretekoch juniorov v skokoch na lyžiach v rámci majstrovstiev sveta juniorov a pretekárov do 23 rokov.

ERZURUM. Slovinec Nejč Dežman získal zlatú medailu vo štvrtkových individuálnych pretekoch juniorov v skokoch na lyžiach v rámci majstrovstiev sveta juniorov a pretekárov do 23 rokov v klasických lyžiarskych disciplínach v tureckom Erzurume. Jediný slovenský zástupca Patrik Lichý obsadil v 1. kole v konkurencii 66 skokanov až 49. miesto a nepostúpil do finálového 2. kola.

Devätnásťročnému Dežmanovi, ktorý viedol aj po prvom kole, namerali 109,5 a 108 metrov, za čo dostal od rozhodcov výslednú známku 286,5 bodu. Strieborné medaily s odstupom 6 bodov pripadli až dvom pretekárom - Poliakovi Aleksandrovi Zniszczolovi a ďalšiemu Slovincovi Jakovi Hvalovi. Devätnásťročný člen klubu ŠK Kartík Banská Bystrica Lichý skočil iba 89,5 metra (97,5 bodu), na účasť v 2. kole potreboval o sedem metrov dlhší pokus, resp. o 15 bodov viac. Pri svojej štvrtej účasti na MSJ obsadil rovnako ako vlani v estónskom stredisku Otepää 49. priečku.

MSJ 2012 v Erzurume (Tur.) - skoky na lyžiach:

Individuálna súťaž juniorov (mostík HS-109) - štvrtkové výsledky:

1. Nejč Dežman (Slovin.) 286,5 bodu (109,5 m/108 m), 2. Aleksander Zniszczol (Poľ.) 280,5 (107,5 m/109,5 m) a Jaka Hvala (Slovin.) 280,5 (110,5 m/105,5 m), 4. Phillipp Sjöeen (Nór.) 276,0 (109 m/107,5 m), 5. Lukas Müller (Rak.) 267,0 (104 m/104 m), 6. Klemens Muranka (Poľ.) 263,5 (103,5 m/105,5 m),...49. Patrik Lichý (SR) 97,5 (89,5 m) - nepostúpil do finálového 2. kola

Domov»Zimné športy»Zlato pre Slovinca Dežmana, Slovák Lichý 49.