Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Zlatá Európska liga sa bude hrať aj v Humennom a Poprade

Ilustračné foto. (Autor: Július Geľo)
SITA|Publikované 22. feb 2019 o 16:13

Európsky volejbal aj týmto spôsobom chcú priniesť do regiónov.

BRATISLAVA, HUMENNÉ, POPRAD. Slovenské volejbalové reprezentácie mužov a žien sa v júnových domácich zápasoch Zlatej európskej ligy 2019 spoločne predstavia v Nitre, Humennom a Poprade. Informuje o tom web Slovenskej volejbalovej federácie (SVF).

V sobotu 1. júna v Nitre nastúpia proti Švédkam (15.30 h), resp. Turkom (18.30 h), v stredu 12. júna v Humennom proti Češkám (17.00 h) a Lotyšom (20.00 h) a v sobotu 15. júna v Poprade budú čeliť Ukrajinkám (15.30 h) a Belgičanom (18.30 h).

Tímy SR účinkujú zhodne v základnej A-skupine 12-členných kontinentálnych súťaží.

Záruka dobrej atmosféry

"Nitra, Humenné aj Poprad sú pre nás zárukou dobrej atmosféry a dôstojnej kulisy pre naše reprezentačné tímy, európsky volejbal aj týmto spôsobom chceme priniesť do všetkých regiónov," povedal prezident SVF Martin Kraščenič.

Na margo letných súbojov doplnil: "Pred augustovými a septembrovými európskymi šampionátmi nás v Zlatej európskej lige čakajú kvalitné previerky. Verím, že naše tímy potešia priaznivcov dobrým volejbalom a fanúšikovia v každom kúte Slovenska budú pre nich minimálne siedmym hráčom."

Slováci vstúpia do prípravy 6. mája v Poprade, Slovenky 3. mája v Púchove.

Pred štartom Zlatej európskej ligy zverenci Andreja Kravárika odohrajú tri prípravné zápasy proti Estóncom v Rakvere (17. - 19. 5.), družstvo žien pod vedením talianskeho trénera Marca Fenoglia čakajú dva prípravné súboje proti Maďarkám v Budapešti (18. - 19. 5.).

Zlatá európska liga vyvrcholí turnajmi Final Four (ženy 21. - 22. 6., muži 22. - 23. 6.), organizátori budú známi neskôr.

Premiéra v roku 2018

V roku 2018 mala Zlatá európska liga premiéru, slovenské tímy nepostúpili zo skupinovej fázy na záverečné turnaje.

Muži v A-skupine v konkurencii Estóncov, Belgičanov a Švédov s jedným víťazstvom nad severanmi (3:1 v Poprade) a piatimi prehrami obsadili 4. miesto, celkovo v rámci súťaže 11. pozíciu.

Slovenky v C-skupine najskôr dvakrát prehrali s Bieloruskami aj Češkami, no na záver dvakrát zdolali Španielky (3:1 vo Valladolide a 3:2 v Leviciach) a vyšvihli sa na 3. priečku, v konečnom hodnotení súťaže obsadili 9. miesto.

Fakty

Program mužskej volejbalovej reprezentácie SR v máji a júni 2019:

6. mája: začiatok prípravy (Poprad)

17. - 19. mája: tri prípravné zápasy Estónsko - Slovensko (Rakvere)

A-skupina Zlatej EL:

25./26. mája: Belgicko - Slovensko

29. mája: Lotyšsko - Slovensko

1. júna: Slovensko - Turecko (Nitra, 18.30)

8./9. júna: Turecko - Slovensko

12. júna: Slovensko - Lotyšsko (Humenné, 20.00)

15. júna: Slovensko - Belgicko (Poprad, 18.30)

22. - 23. júna: Final Four

Program ženskej volejbalovej reprezentácie SR v máji a júni 2019:

3. mája: začiatok prípravy (Púchov)

18. - 19. mája: dva prípravné zápasy Maďarsko - Slovensko (Budapešť)

A-skupina Zlatej EL:

25./26. mája: Ukrajina - Slovensko

29. mája: Česko - Slovensko

1. júna: Slovensko - Švédsko (Nitra, 15.30)

8./9. júna: Švédsko - Slovensko

12. júna: Slovensko - Česko (Humenné, 17.00)

15. júna: Slovensko - Ukrajina (Poprad, 15.30)

21. - 22. júna: Final Four

Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.