Vlhová ide svoju vlastnú ligu. Ráno som bola nahnevaná, tvrdí

Petra Vlhová vyhrala slalom v Kranjskej Gore.
Petra Vlhová vyhrala slalom v Kranjskej Gore. (Autor: TASR)
Juraj Berzedi|9. jan 2022 o 15:08

Slovenka kritizovala organizátorov.

KRANJSKA GORA, BRATISLAVA. Jej dominancia v najtočivejšej disciplíne je ohromujúca. Zo šiestich slalomov v aktuálnej sezóne Svetového pohára vyhrala päť.

Jej lyžiarsky prejav je agresívny, ale zároveň uvoľnený. Slovenská lyžiarka Petra Vlhová si akoby išla svoju vlastnú ligu.

Ukázala to aj v Kranjskej Gore, kde zvíťazila pred Wendy Holdenerovou zo Švajčiarska a Švédskou Annou Swennovou-Larssonovou.

„V náročných podmienkach mi to dalo zabrať, v druhom kole som však išla perfektne,“ načrtla Vlhová v rozhovore pre Medzinárodnú lyžiarsku federáciu (FIS).

Nevedela som, že Mikaela vypadla

Po úvodnom kole zažila niečo, čo v tejto sezóne nepoznala. Vôbec prvýkrát nevyhrala prvé kolo slalomu. Aj napriek tomu, že ho staval jej švajčiarsky tréner Mauro Pini.

„Postavil mi to, čo mi sedí, bola to trochu výhoda. Stále sa však snažím ísť naplno a dávať do toho všetko,“ reagovala Slovenka pre Zväz slovenského lyžovania (ZSL).

Za Holdenerovou zaostala o osem stotín sekundy. Pred Mikaelou Shiffrinovou mala náskok 17 stotín sekundy. Vlhová vedela, že v druhej jazde musí útočiť.

Robila tak aj Shiffrinová, ktorá išla agresívne. Až tak, že sa jej to napokon vypomstilo a druhé kolo nedokončila.

„Nevedela som, že Mikaela vypadla. Keď som prišla do cieľa, nevidela som ju medzi najlepšími, tak som si domyslela, že sa niečo stalo,“ priznala Vlhová pre JOJ Šport.

Dopriala by víťazstvo aj Holdenerovej

Po úvodnom kole si tradične zanalyzovala na videu svoju jazdu. „Urobila som tam drobnú chybu pred cieľom a snažila som sa to zlepšiť,“ skonštatovala Slovenka.

V druhej jazde bola absolútne najrýchlejšia. Po príchode do cieľa zdvíhala ruky nad hlavu. Bola šťastná a spokojná.

„Každé víťazstvo sa rodí ťažko, každé preteky je to obrovský boj, ale zvládla som to,“ naznačila liptovská rodáčka.

Zároveň súcití aj s Wendy Holdenerovej, ktorá má 29 pódiových umiestnení v slalome Svetového pohára, ale ani raz nezvíťazila.

„Vedela som, že to bude veľký boj s Wendy a som trochu smutná aj za ňu. Viem, čo prežíva a svojím spôsobom by som jej víťazstvo dopriala,“ doplnila.

Vlhová skritizovala organizátorov

V sobotu skončila Vlhová v obrovskom slalome až pätnásta. Neúspešný výsledok rýchlo hodila za hlavu. K podmienkam v Kranjskej Gore však mala výhrady.

„Trať je strašná, nechápem, čo organizátori robili celú noc a posledné tri dni,“ vravela Vlhová po prvom kole.

„Ráno som bola trochu nahnevaná, keď som videla tie podmienky, Trať bola mäkká a rozbitá. Boli to také fisové preteky a nie Svetový pohár,“ dodala.

Na jej tvári bolo vidieť mierne vyčerpanie.

„Cítim sa unavená, je náročné pretekať takto za sebou. Koniec decembra a začiatok januára je veľmi nabitý,“ uviedla Slovenka.

Na malý glóbus nemyslím

Brutálny program na začiatku roka vyvrcholí v utorok slalomom v Schladmingu, ktorý je náhradou za zrušené preteky vo Flachau.

„Je to veľká výzva. Kopec som videla len z obrazovky. Ešte som na ňom nesúťažila. Viem, že je strmý, a na ostatné sa nechám prekvapiť,“ priznala Vlhová.

Vedela som, že to bude veľký boj s Wendy a som trochu smutná aj za ňu. Viem, čo prežíva a svojím spôsobom by som jej víťazstvo dopriala.


Petra Vlhová

V aktuálnom hodnotení slalomu je suverénna prvá. Po šiestich pretekoch má 580 bodov. Na druhú Shiffrinovú má náskok 240 bodov. A do konca sezóny ostávajú už len tri slalomy.

Znamená to, že Slovenke stačí na malý glóbus získať 60 bodov. Ak skončí v Schladmingu prinajhoršom tretia, má istotu malého glóbusu.

„Na malý glóbus nemyslím. Keby sa ma to nespýtate, ani mi to nenapadne. Pôjdem si svoje preteky, tak ako vždy,“ načrtla Vlhová.

Shiffrinová je z Petry nervózna

Hoci pred sezónou jej tím zdôrazňoval, že prioritou nebude získať veľký glóbus, vyzerá to, že Vlhová môže zabojovať aj oň.

Momentálne stráca na prvú Shiffrinovú len 35 bodov. Pričom Američanka odjazdila o štvoro pretekov Svetového pohára viac ako Slovenka

„Shiffrinová je z Petry nervózna. Keď ste nervózny, vtedy robíte chyby. Petra je v pohode a v druhom kole v Gore ukázala svoje majstrovstvo,“ zhodnotila bývalá lyžiarka Jana Gantnerová.

Vlhová svoju pohodu už viackrát v sezóne pripísala dobre fungujúcemu tímu.

„Všetci robia maximum, snažia sa mi vytvoriť skvelé podmienky. Nič iné neriešim len lyžovanie. Cítim sa dobre a užívam si to,“ dodala.

Nachádzate sa tu:
Domov»Zimné športy»Zjazdové lyžovanie»Vlhová ide svoju vlastnú ligu. Ráno som bola nahnevaná, tvrdí