Štvrtok, 23. septembra, 2021Meniny má Zdenka

Zjazdári by mohli predísť zraneniam airbagmi

SITA|26. jan 2011 o 19:39

Medzinárodná lyžiarska federácia (FIS) podpísala súhlas talianskej firme Dainese na skúmanie potenciálnej aplikácie technológie airbagov pre top lyžiarov.

PARÍŽ.

Prezident FIS Gian Franco Kasper povedal, že spojenie s firmou Dainese je záverečným krokom ku zlepšeniu situácie v súvislosti so sledovaním zranení, ktoré bolo spustené pred piatimi rokmi.

"Profitujeme z toho a údaje získané za posledné štyri roky ideálne dopĺňajú ďalšie projekty. Táto spolupráca poukazuje na naše dlhotrvajúce úsilie o čo najvyššiu ochranu športovcov, a to tým, že využívame najnovšie technológie. V tomto prípade si myslíme, že spolupráca s firmou Dainese zaručí ochranu športovcom od hlavy až po päty. Nachádzame sa v stave, keď zbierame čo najväčšie množstvo údajov," vyjadril sa Kasper.

Obe strany uvádzajú, že bezpečnosť a ochranu považujú za najvyššiu prioritu. "Testery sú vybavené systémom, ktorý zaznamenáva potrebné údaje v súvislosti s dynamikou v alpskom lyžovaní. Tieto informácie budú použité na zostavenie algoritmu, ktorý spustí airbag," povedal šéf FIS.

Projekt, ktorý odštartovali na konci roka 2010, bude pokračovať až do roku 2013. Toto vyhlásenie prišlo po hrôzostrašnom páde Rakúšana Hansa Gruggera, ktorý utrpel rozsiahle zranenie v tréningu na zjazd v rakúskom Kitzbüheli.

Súvisiace články