Zemplínčania dobyli aj Liptov

Ďakovačka v Mikuláši. Michalovských futbalistov prišla do Liptovského Mikuláša povzbudiť aj skupinka fanúšikov. Hráči sa im odmenili víťazstvom. (Autor: Róbert Andrejov)
Sportnet|19. sep 2011 o 00:00

V 9. kole II. futbalovej ligy si postavenie na špici tabuľky udržali Michalovce. Takmer oň prišli, lebo v Liptovskom Mikuláši dlho prehrávali, no strhujúcim finišom výsledok zvrátili vo svoj prospech.

Na domácom trávniku sa predstavila Moldava, ale túto výhodu stopercentne nevyužila. V zápase proti Petržalke, v ktorom padali góly iba z pokutových kopov, sa musela uspokojiť s bodom za remízu.

Liptovský Mikuláš - Michalovce 1:2 (1:0)

L. MIKULÁŠ. Už v 5. minúte zápasu prišiel tréner Zemplínčanov o stredopoliara Kovaľa, ktorý sa v súboji so stopérom Karadzičom zranil a musel byť vystriedaný. V úvodnej štvrťhodine sa hral vyrovnaný futbal a v 17. minúte udreli domáci. Po pravej strane pekne prenikol Labaška a po jeho prihrávke prestrelil P. Le Gianga kapitán Latiak a otvoril skóre zápasu. Michalovčanov tento moment naštartoval a už o šesť minút mohol vyrovnať Ceesay, ale jeho strela letela nad. V priebehu nasledujúcich piatich minút sa do zakončenia dostali postupne Ruskovský, Hesek a Kunca, no úspešní neboli. Po polhodine hry strieľal Kunca po Hesekovej prihrávke nepresne. Obrovskú šancu na vyrovnanie mal v posledných sekundách prvého polčasu Hesek, ale iba opečiatkoval brvno Šavolovej brány. Na začiatku druhého dejstva hry mal dobrú príležitosť opäť Hesek, vo výhodnej pozícii však hlavičkoval mimo brány Liptákov. V 64. minúte fauloval v šestnástke prenikajúceho Heseka domáci stopér Lišivka, rozhodca Pavlík nariadil pokutový kop, ale Hotteka výborne vychytal gólman Šavol. V 72. minúte napriahol spoza šestnástky Škvarka a jeho krásna strela skončila aj s pomocou Šavola na brvne domácej brány. O dve minúty sa Zemplín už konečne dočkal, Kunca prihral Jakubčovi a ten z hranice pokutového územia krásne prestrelil Šavola - 1:1. Päť minút pred záverom Michalovce strelili aj druhý gól, v šestnástke domácich sa najlepšie zorientoval Jakubčo a striedajúci žolík svojím druhým gólom v zápase rozhodol o zaslúženom triumfe MFK Zemplín nad Liptovským Mikulášom.

Góly: 17. Latiak - 74. a 85. Jakubčo. ŽK: Lišivka, Šlosár - Jakubčo, Krmpotič. Rozhodoval: Pavlík - 450 divákov. MFK TATRAN: Šavol - Kapláň, Lišivka, Karadzič, Šlosár - Rezer, Paděra, Bezák, Pastva (29. Legerský, 76. Kočan) - Latiak, Labaška. MFK ZEMPLÍN: P. Le Giang - Waseem (46. Dargaj), Hottek, L. Hruška, A. Ceesay - Ruskovský (78. S. Danko), Škvarka, Kovaľ (5. Jakubčo), Krmpotič - D. Kunca, A. Hesek.

Moldava - Petržalka 1:1 (1:0)

MOLDAVA. Diváci sa dočkali v stretnutí dvoch gólov. Ten prvý potešil domácich fanúšikov, keď v 15. min otvoril skóre duelu z pokutového kopu Tomáš Labun. Po zmene strán sa hosťom podarilo vyrovnať zásluhou Huttu, ktorý sa tiež strelecky presadil z penalty.
Góly: 15. T. Labun (z 11 m) - 63. Hutta (z 11 m), rozhodovali: Horváth - Kubačka, Jenčura. ŽK: Jenčo (Petržalka).
FK BODVA: Novák - Labun, Schnurer, Hanzuš, Ojirogbe, Palencsár, Ribár, Frizoni, Pavlovič, Húšťava, Pelán. FC PETRŽALKA: Jenčo - Jendríšek, Pončák, Luhový, Kubala, Drobňák, Hutta, Hanzel, Schustrík, Schranz, Švec.

Program 10. kola

Sobota 24. septembra o 15. hod.: Podbrezová - Myjava, R. Sobota - Lučenec, Michalovce - Moldava n/Bodvou, 17.30 hod.: ŠK SFM Senec - MFK Tatran Liptovský Mikuláš.

Nedeľa 25. septembra o 10.30 hod.: Petržalka - D. Kubín, 15. hod.: Dubnica - Ružomberok „B“.

Ďalšie výsledky

D. Kubín - Rimavská Sobota 4:0 (2:0) Góly: 48. a 53. Podolský, 10. Siman (z 11 m), 31. Lejko.
Lučenec - Dubnica 2:3 (1:0) Góly: 33. Ravas, 48. Szegedi - 50. a 55. J. Varga, 90.+ Filo. Senec - Podbrezová 1:2 (0:2) Góly: 88. Szarka - 8. Eliaš, 43. J. Pančík.
Ružomberok „B“ - Myjava 0:2 (0:0) Góly: 61. Sabo, 69. Kosík.

Najlepší strelci

4 góly: Martin Labaška (Liptovský Mikuláš).

3 góly: Pavol Ruskovský, Filip Serečin, Róbert Kovaľ (všetci Michalovce), Andrej Lovás, Štefan Pekár (obaja Ružomberok B), Juraj Siman, Marek Lejko, Ján Podolský (všetci Dolný Kubín), Pavol Kosík (Myjava).

2 góly: Jakub Hottek, Peter Jakubčo (obaja Michalovce), Pablo Podio, Tomáš Čekovský (všetci Podbrezová), Marek Jaworek (Dolný Kubín), Ivan Schranz, Maroš Schustrík (obaja Petržalka), Marek Plichta, Ákos Szarka (obaja Senec), David Leško (Rimavská Sobota), Martin Černáček, Peter Sládek (obaja Myjava), Juraj Beňo (Lučenec), Ján Varga (Dubnica), Miroslav Latiak (L. Mikuláš).