Žampa skončil v obrovskom slalome na univerziáde deviaty

Adam Žampa uzatváral prvú desiatku.
Adam Žampa uzatváral prvú desiatku. (Autor: TASR/AP)
TASR|17. dec 2013 o 14:02

Adam Žampa obsadil v obrovskom slalome na Svetovej zimnej univerziáde v Trentine deviate miesto.

PASSO SAN PELEGRINO. Slovenský reprezentant Adam Žampa obsadil 9. miesto v utorňajšom obrovskom slalome mužov na svetovej zimnej univerziáde v talianskom Trentine.

Na zjazdovke Aloch s prevýšením 280 m bol po prvom kole so štartovým číslom trinásť až na 23. mieste s odstupom 1,85 s na vedúceho Jonasa Fabreho.

V druhom sa však výrazne zlepšil, predviedol najrýchlejšiu jazdu a vybojoval si konečnú pozíciu v najlepšej desiatke. Víťazom univerziádneho "obráku" sa stal spomenutý Francúz Jonas Fabre s náskokom 28 stotín sekundy pred dvojicou Thibaut Favrot a Giulio Bosca.

Žampa celkovo zaostal o 0,76 s. Ďalší dvaja Slováci Vladimír Siráň a Matej Falat sa umiestnili na rozhraní tretej a štvrtej desiatky.

Peter Mlynár obsadil v behu na lyžiach na 10 km voľnou technikou 17. miesto, Erik Urgela skončil 55., Martin Kapšo 61. a Davida Brünna klasifikovali na 63. priečke.

Zlatú medailu získal Srb Milanko Petrovič. Medzi ženami na 5-kilometrovej trati dominovali až dve pretekárky: Ukrajinka Katerina Grigorenková a Astrid Öyre Slindová z Nórska dosiahli zhodný čas. Slovenka Eva Segečová obsadila 68. pozíciu s takmer dvojminútovým mankom na víťazky.