Z dvoch jedenástok jednu Mucha chytil

Sportnet|1. feb 2010 o 00:00

Futbalisti 1. FC Tatran Prešov okúsili prvú prípravnú prehru až v ôsmom zápase. Maďarskej Nyíregyháze podľahli na jej pôde 0:1.

PREŠOV. Sedem prípravných predtým zeleno-bieli vyhrali. Nad Moldavou 4:0, Rimavskou Sobotou 5:1, Michalovcami 1:0, Krásnou 2:0, Ružomberkom B 3:2, Spišskou Novou Vsou 4:1 a Dolným Kubínom 1:0.

Dve penalty verzus jedno brvno

V Nyíregyháze Prešovčania začali aktívnejšie než súper. Lenže Jurčo tri možnosti dostať hostí do vedenia nevyužil. Trest prišiel v 21. minúte, keď domácim ponúkol šancu miestny arbiter. O dvadsať minút neváhal zapískať proti Tatranu ani druhú jedenástku. Túto však prešovský gólman Ján Mucha starší bravúrne vyrazil. Skóre sa nezmenilo ani po utešenej strele Jána Papaja v 70. minúte. Nuž a keďže tesne pred koncom nezakončil veľmi nádejne vyzerajúcu akciu ani v doterajších prípravných dueloch najproduktívnejší (4 góly, dve asistencie) Prešovčan Dávid Guba, prvá prehra bola na svete.

Ako hrali

Mužstvo 1. FC Tatran Prešov nastúpilo do zápasu s Nyíregyházou v zostave: J. Mucha st. - Ščasný, Farbák, Čep, Josl - Papaj, Hanek (46. Piter-Bučko), Katona (55. Poliaček), Pribula (55. Vršajevič) - Bernardo (62. Belejík), Jurčo (46. Guba). Ďalší prípravný zápas odohrajú Prešovčania zajtra od 14. hodiny na umelej tráve v jazdeckom areáli.