Nedeľa, 20. júna, 2021Meniny má Valéria

Windsurfista Lapoš je posledný

Sportnet|26. aug 2004 o 00:00

Windsurfista Gal Fridman vybojoval v triede mistral prvú zlatú medailu pre Izrael v histórii olympiád. Dvadsaťosemročný Fridman získal titul zásluhou druhého miesta v poslednej jedenástej rozjazde. "Sen sa stal skutočnosťou. O tomto okamihu sme snívali

Slovenský jachtár Martin Lapoš počas záverečnej rozjazdy v triede mistral, v ktorej obsadil 27. miesto, no celkove skončil posledný. FOTO TASR - RADOVAN STOKLASA

od roku 1952. Gal Fridman je naším najlepším športovcom. Dlho sme čakali na chvíľu, keď bude stúpať naša vlajka na stožiar a bude znieť národná hymna," nadchýnal sa manažér izraelského olympijského tímu Gilad Lustig.

Slovenský reprezentant Martin Lapoš obsadil v záverečnej 11. rozjazde 27. priečku, ale neodpútal sa z posledného 34. miesta. Žilinský rodák nevylepšil doposiaľ najlepšie olympijské umiestnenie slovenského windsurfistu Patrika Polláka z olympiád v Atlante a Sydney, kde obsadil zakaždým 26. miesto.

"Podľa mojich predstáv sa mi podarilo zajazdiť len dve posledné rozjazdy. Škoda," povedal Lapoš a pokračoval, "vtedy som sa cítil pokojný a uvoľnený. Ak som sa chcel dnes odlepiť z posledného miesta, musel som na predposledného Bulhara urobiť sedem priečok. Napriek umiesteniu je moje olympijské účinkovanie po mnohých stránkach aj pozitívne. Načerpal som tu obrovské množstvo skúseností." (sita, tasr)

Súvisiace články