Štvrtok, 24. júna, 2021Meniny má Ján

Washington Capitals vymenil Jágra za Cartera z New York Rangers

TASR|24. jan 2004 o 00:08

New York 23. januára (TASR) - Vedenie klubu zámorskej NHL Washington Capitals napokon vymenilo hviezdneho českého útočníka Jaromíra Jágra do New Yorku ...New York 23. januára (TASR) - Vedenie klubu zámorskej NHL Washington Capitals napokon vymenilo hviezdneho českého útočníka Jaromíra Jágra do New Yorku Rangers za Ansona Cartera. Na hráčskej výmene sa dohodli generálni manažéri oboch tímov George McPhee a Glen Sather.

O Jágrovom odchode do najbohatšieho klubu zámorskej profiligy sa hovorilo už niekoľko mesiacov. Výmena sa však uskutočnila až po tom ako majiteľ Washingtonu Ted Leonsis vyhlásil, že pre neuspokojivé výkony mieni predať najväčšie hviezdy a znížiť finančnú stratu klubu, ktorá predstavuje čiastku 30 miliónov dolárov.

Okrem Jágra sa v zámorskych médiach začalo hovoriť aj o odchode slovenského kanoniera Petra Bondru, o ktorého prejavili záujem Ottawa, Detroit, Colorado i Toronto. Tridsaťjedenročný rodák z Kladna prišiel do Washingtonu v júli 2001 výmenou z Pittsburghu Penguins, v drese ktorého získal dvakrát Stanleyho pohár (1991 a 1992).

Súvisiace články