Prví semifinalisti Prezidentského pohára sú známi (výsledky)

Futbalisti OŠK Pribiš. (Autor: FK NIŽNÁ - Akadémia, facebook)
Ivan Mriška|18. okt 2023 o 20:12

Prezidentský pohár mal na programe tri zápasy.

BRATISLAVA. Ktorý dedinský tím je najlepší na Slovensku? Kto vyhrá päťtisíc eur a zahrá si na štadióne ligového klubu?

Amatérske kluby naprieč celým Slovenskom bojujú v Prezidentskom pohári, pohárovej súťaži číslo dva. V stredu boli na programe tri zápasy.

Z postupu do semifinále sa tešia Látky, ktoré na domácom trávniku zdolali Liptovský Mikuláš - Palúdzka 4:1.

Hostia išli do vedenia po zásahu Petra Kokavca, no ešte do prestávky domáci stav otočili, keď sa presadili Jozef Škopík, Dominik Vreštiak a Dominik Kudlík.

Bodku za postupom Látok dal v druhom polčase Peter Krkoš.

Semifinále si zahrajú aj futbalisti z Kľušova, ktorí Zemplínske Hradište pokorili najtesnejším rozdielom 1:0. Hrdinom domácich sa stal Marek Martiček.

Zaujímavý súboj sa hral v Spišskom Štiavniku, ktorý nedávno zažili veľký futbalový sviatok, keď premiérovo hostil tím z Niké ligy. Tento raz tam pricestoval Pribiš.

Zápas mal napínavý priebeh. Domáci sa dostali do vedenia v 17. minúte, keď sa presadil Jaroslav Lacko. Už o štyri minúty však bol stav vyrovnaný, keď za hostí skóroval Ján Beňuš.

Keďže v ďalšom priebehu gól nepadol, o osude zápasu rozhodla lotéria pokutových kopov. Pevnejšie nervy v nej ukázali hostia z Pribiša, oravskej obce, ktorá nemá ani 500 obyvateľov. Vyhrali 4:1 a tešia sa z postupu do semifinále.

Tretie kolo pohárovej súťaže dohrajú v Preseľanoch, kde 4. novembra o 13:00 h nastúpia Dubovce.

Semifinálové zápasy Prezidentského pohára sa hrajú až na jar.