Pondelok, 25. októbra, 2021Meniny má Aurel

Výprava FC Chelsea na Slovensku, Abramovič nepríde

SITA|12. aug 2003 o 15:27

BRATISLAVA 12. augusta (SITA) - Výprava anglického futbalového klubu FC Chelsea pristála v utorok o 13.45 h na bratislavskom letisku Milana Rastislava Štefánika a po vybavení pasovej kontroly nabrala smer Belá pri Terchovej. Tam budú futbalisti londýnskeh

o klubu ubytovaní v hoteli Bránica, rovnako ako pred nimi hráči izraelského Maccabi Tel Aviv. Mužstvo zo štadióna Stamford Bridge malo pôvodne priletieť na letisko do Piešťan, Angličania však na poslednú chvíľu zmenili miesto pristátia. V letiskovej hale čakalo na výpravu z ostrovov niekoľko fanúšikov a zástupcov médií. Väčšina futbalistov i tréner Claudio Ranieri nemali z prítomnosti novinárov veľkú radosť, niektorí však na zvedavé otázky odpovedali. "Bude to náš prvý vážny zápas v novej sezóne. Z tohto pohľadu určite nejakú nervozitu cítiť. Náš káder sa počas letnej prestávky obmenil, prišli však samí výborní hráči. Preto si nemyslím, že by nám trvalo príliš dlho zohrať sa. O Žiline veľa nevieme, videli sme zatiaľ duel s Maccabi. Má dobre organizovanú hru a v stredu to pre nás nebude jednoduché. Do každého zápasu ideme s cieľom vyhrať, ale spokojní budeme s akýmkoľvek výsledkom, ktorý nám v konečnom účtovaní zabezpečí postup," povedal pre agentúru SITA islandský útočník Eidur Gudjohnsen. Spolu s ním pricestovali aj viaceré nové akvizície Chelsea, či už Juan Sebastian Veron alebo Damien Duff. "Tréner Ranieri má k dispozícii 19 hráčov. Medzi nimi sú všetky letné posily až na Adriana Mutua, ktorý zatiaľ nemá vybavené všetky formality. Spolu s mužstvom a realizačným tímom pricestovalo do Bratislavy približne 30 novinárov a niekoľko fanúšikov. Ostatní prídu na Slovensko vlastnou dopravou," informoval hovorca Chelsea Neil Barnett, ktorý zároveň potvrdil, že nový majiteľ klubu ruský ropný magnát Roman Abramovič na vlastné oči súboj pod Dubňom neuvidí. Najdôležiteším mužom vo výprave "The Blues" je tak dlhoročný predseda klubu Ken Bates.

Zvyšný program pobytu súpera MŠK Žilina v 3. predkole Ligy majstrov by mal zostať podľa slov generálneho manažéra spod Dubňa Karola Belaníka nezmenený a hráči anglického tímu by mali v utorok od 20.15 h, teda v čase výkopu stredajšieho duelu, absolvovať na žilinskom trávniku oficiálny tréning.

Súvisiace články