Pondelok, 8. marec, 2021Meniny má Alan, Alana

Všetci Slováci postúpili z kvalifikácie v Austrálii

Matej Beňuš ovládol C1 v Prahe. (Autor: facebook/Matej Beňuš)
SITA|Publikované 17. feb 2017 o 09:35

Australian Open v Penrithe je prvé kvalitne obsadené medzinárodné podujatie novej sezóny vodných slalomárov.

SYDNEY. Všetkých štrnásť slovenských lodí postúpilo z piatkovej kvalifikácie do sobotňajších semifinále Australian Open v Penrithe, prvého kvalitne obsadeného medzinárodného podujatia novej sezóny vodných slalomárov.

Singlkanoisti potvrdili svoje kvality hneď v prvej kvalifikačnej jazde, vyhral ju strieborný medailista z olympijských hier v Riu de Janeiro Matej Beňuš pred päťnásobným olympijským medailistom Michalom Martikánom a úradujúcim víťazom Svetového pohára Alexandrom Slafkovským.

Zaostal iba Marko Mirgorodský, ktorému ale aj 19. miesto stačilo na postup.

Z kanoistov potreboval opravu v II. kvalifikácii iba Jakub Stanovský a reparát zvládol. V semifinále sa predstaví spoločne s Andrejom Málekom (16. v prvej kvalifikácii), Richardom Macúšom (23.), Jakubom Grigarom (25.), Samuelom Stanovským (28.) a Radoslavom Mikom (29.).

V semifinále nebudú chýbať ani slovenské deblovky na čele s úradujúcimi olympijskými víťazmi Ladislavom a Petrom Škantárovcami, ktorí predviedli v kvalifikácii najrýchlejšiu a navyše aj bezchybnú jazdu.

Bez dotyku zvládli trať aj Tomáš Kučera a Ján Bátik, čas im stačil na štvrté miesto.

Zo slovenských vodnoslalomárok zasiahli do bojov iba skúsená Elena Kaliská a Michaela Haššová, obe si v K1 zabezpečili semifinálové miestenky na prvý pokus.

Z popredných slovenských zástupcov vodného slalomu sa v Austrálii počas najbližších troch dní nepredstaví iba Jana Dukátová.

Výsledky - Australian Open - piatok:

/MUŽI: C1 - I. kvalifikácia (prvých 20 do semifinále)/

1.Matej BeňušSR90,28 s
2.Michal MartikánSR+1,91 s
3.Alexander SlafkovskýSR+2,82 s
...
19.Marko MirgorodskýSR+7,32 s

/MUŽI: K1 - I. kvalifikácia (prvých 30 do semifinále)/

1.Jiří PrskavecČR83,19 s
...
16.Andrej MálekSR+7,53 s
23.Richard MacúšSR+8,25 s
25.Jakub Grigar SR+9,06 s
28.Samuel StanovskýSR+11,23 s
29.Samuel StanovskýSR+11,23 s
36.Jakub StanovskýSR+17,0 s

/MUŽI: K1 - II. kvalifikácia (prvých 10 do semifinále)/

5.Jakub StanovskýSR+4,35

/MUŽI: C2 - kvalifikácia (prvých 7 do semifinále)/

1.Peter Škantár, Ladislav ŠkantárSR99,0 s
...
4.Tomáš Kučera, Ján BátikSR+7,08 s

/ŽENY: C1 - I. kvalifikácia (prvých 20 do semifinále)/

1.Jessica FoxováAustrália102,56 s
...
disciplína bola bez slovenskej účasti

/ŽENY: K1 - I. kvalifikácia (prvých 20 do semifinále)/

1.Veronika VojtováČR95,04 s
...
5.Elena Kaliská SR+4,44 s
14.Michaela HaššováSR+8,30 s

Súvisiace články