Streda, 8. decembra, 2021Meniny má Marína

Vondrka: Slováci sú srdečnejší ako Česi

(Autor: TASR)
TASR|26. júl 2013 o 12:51

Český útočník priznal, že mal mierne obavy, keď odchádzal do Slovana, ale tie sa rýchlo rozplynuli.

PRAHA. Hokejista Michal Vondrka si za prvý rok pôsobenia v bratislavskom Slovane vybudoval silnú pozíciu. Stal sa miláčikom tribún a veľa na ňom staval aj tréner Rostislav Čada. Napriek tomu však na Slovensko mieril s určitými obavami.

"Som ešte trocha komunistické dieťa, takže sa pamätám, že Slováci mali k nám averziu. Mal som obavy, čo ma tam teda očakáva, ale bol som veľmi prekvapený," citoval Vondrku idnes.cz. V Bratislave sa cíti ako doma.

"Nikdy som Slovákov nebral za nepriateľov, naopak sa mi zdá, že sú srdečnejší. Aj tak som čakal, ako ma prijmú. A bolo to príjemné. Všetko výborne funguje a sú tam fajn ľudia. Keď som čokoľvek potreboval, nikto sa ku mne neotočil chrbtom, všetci mi pomáhali," zdôraznil skúsený český útočník.

Možno aj vďaka nemu je už v Slovane celkom slušná česká kolónia. "Čiastočne k tomu pomohla moja skúsenosť, pretože Martin Škoula má rovnakého agenta ako ja, takže vedel do čoho ide. A to isté platí aj u Mira Kopřivu, ktorý sa ma tiež vypytoval. Som jedine rád, že je nás tam viac Čechov, ale neskupinkujeme sa."

Podľa Vondrku sa veľké zmeny v Slovane neurobili, čaká sa na Šatana, či prejaví záujem pokračovať. "Ťažko povedať. Neviem, aký je jeho zdravotný stav, ako sa cíti. To záleží na ňom," zareagoval Vondrka na otázku, aká by to bola pre Slovan strata, keby sa rozhodol skončiť.

Vo štvrtok si Vondrka po odchode zo Slavie po prvý raz zahral v Edene proti svojim bývalým spoluhráčom. Návrat bol vraj dobrý a veľmi sa naň tešil.

"Síce sme vyhrali, ale bolo to také nemastné-neslané. Každopádne bolo vo mne trochu nostalgie, pamätám sa na to tu veľmi dobre. Prišlo celkom dosť ľudí a urobili nám s Mirom Kopřivom peknú privítačku. Bolo to pekné," uzavrel Vondrka.

Súvisiace články