Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Vlkolinský: Hráči vedia, prečo na nich smerujem invektívy

Vybojujú si doma postup do semifinále? Košických volejbalistov čaká zápas sezóny. (Autor: facebook klubu)
Patrik Fotta|Publikované 23. mar 2016 o 23:00

Volejbalisti VK KDS Šport Košice neuspeli v druhom štvrťfinálovom dueli, keď na palubovke Svidníka prehrali 2:3.

O postupujúcom do semifinále tak bude musieť rozhodnúť tretí zápas, ktorý sa hrá v piatok v Športovej hale Hotelovej akadémie o 19. hod.

KOŠICE. Vo Svidníku prehrávali zverenci trénera Richarda Vlkolinského už 0:2 na sety, no duel dokázali doviesť do tajbrejku, v ktorom boli úspešnejší domáci. Stav série je teda vyrovnaný 1:1 na zápasy.

„My sme upozorňovali na niektoré veci, ktoré nás môžu vo Svidníku čakať a tie sa napokon aj udiali. Nedokázali sme na začiatku udávať tón hry, celé to bolo z našej strany príliš zviazané a nervózne, pričom nebol na to dôvod. Ako tak sme sa prebrali až v čase, kedy sme prehrávali už 0:2 a súper mal jednoznačne hru vo svojich rukách. Hrať proti súperovi a navyše aj sami so sebou, tak to je dvojnásobne ťažká práca,“ povedal Vlkolinský.

Musia zmeniť prístup

Už v prvom zápase v Košiciach ukázali hráči Svidníka, že papierový favorit to nebude mať vôbec ľahké.

„Nechali sme si diktovať hru od súpera a to je obrovská chyba. Žiaľ, je to tak a musíme predovšetkým zmeniť náš prístup, ktorý by mal byť viac kolektívny. Veľmi individuálne poňatie hry od niektorých hráčov tomu u nás, bohužiaľ, bráni. Mne sa táto momentálna atmosféra nepáči, ale je to náš dlhodobejší problém, ktorý musíme postupne riešiť,“ skonštatoval Vlkolinský.

Košickí volejbalisti sú v extralige len druhý rok a mužstvu zatiaľ chýba potrebná zohratosť, aby dokázali zvládať vypäté zápasy.

„V play-off je úplne iný spôsob hry ako v základnej časti. Na hráčov je oveľa väčší tlak a zväčša sú tam napäté emócie. Ja tiež nie som pokojná povaha a často reagujem impulzívne, ale hráči mi v tomto smere veľmi nepomáhajú. Na druhej strane oni už vedia prečo na nich smerujem niektoré invektívy. Stáva sa, že hodinu hráme zápas a ja im dokola pripomínam tie isté veci, ale tak to proste nefunguje. Je to o veľkej nedisciplinovanosti a kým sa to nezmení, bude to stále volejbal o trápení,“ povedal tréner košického tímu.

V mužstve chýba chémia

Jedným z nedostatkov, ktoré mužstvo trápia je podľa trénera nedostatočné kolektívne poňatie hry.

„V Košiciach sú veľmi dobrí hráči, silné individuality, ale stále nechápu vodcovskú rolu. Stále chcú byť vedení, aj napriek tomu, že už niečo dokázali a majú dostatok skúseností. Stále stoja pod stropom toho, že by mali družstvo strhnúť jednak svojím výkonom a tiež vzbudiť rešpekt. Viesť takéto družstvo je veľmi náročné, pretože keď chýba chémia, tak to pôjde len s ťažkosťami.“

Okrem výhody domáceho prostredia v treťom rozhodujúcom dueli by mali mať Košičania aj mierne navrch z pohľadu skúseností.

„Ja si rozhodne nemyslím, že Svidník je neskúsené družstvo. Majú dvojicu nahrávačov, blokárov, univerzálov a dokonca reprezentačné libero. Oni majú veľmi dobré družstvo a najmä z môjho pohľadu asi najlepšiu dvojicu mladých smečiarov na Slovensku. Hrajú spolu už nejaký ten piatok, takže sú skutočne dobre zohratí a z toho pohľadu sú veľmi skúsené družstvo. Vedú ich dvaja veľmi dobrí nahrávači, s ktorými som pracoval v Humennom. Nemyslím si teda, že rozhodnú skúsenosti, ale disciplinovaná hra,“ povedal Vlkolinský.

Patrik Fotta pôsobil 6 rokov v denníku Korzár ako športový redaktor. Píše predovšetkým o hokeji, hádzanej, basketbale, či atletike. Ako reportér sa zúčastnil na MS v hokeji 2019 a šesťkrát na Medzinárodnom maratóne mieru.

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.