Rjoju Kobajaši - ilustračná fotografia.
Rjoju Kobajaši - ilustračná fotografia. (Autor: Kerstin Joensson TASR/AP)
TASR|3. feb 2019 o 18:46

Poľský skokan ovládol lety v Oberstdorfe.

OBERSTDORF. Poľský skokan na lyžiach Kamil Stoch sa stal víťazom letov Svetového pohára v nemeckom Oberstdorfe. V súčte oboch kôl dosiahol 413,2 bodu. Druhé miesto obsadil Rus Jevgenij Klimov, ktorý zaostal o 5,3 b.

Tretí skončil ďalší Poliak Dawid Kubacki (405,4). Priebežný líder klasifikácie SP Japonec Rjoju Kobajaši obsadil až deviate miesto.

Stoch si zabezpečil triumf v druhom kole. V porovnaní s prvým si polepšil o štyri priečky. Opačne dopadol Kobajaši, ktorý bol po prvom kole tesne na čele, ale v druhom výrazne zaostal.

Napriek tomu je s 1380 bodmi na čele poradia SP. Na druhé miesto sa posunul Stoch, za lídrom zaostáva o 451 bodov, tretí je Rakúšan Stefan Kraft (917). V hodnotení letov vedie Stoch pred Nemcom Markusom Eisenbichlerom a Poliakom Piotrom Žylom.