Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Víťazmi vďaka lepšej efektivite

Sportnet|Publikované 9. aug 2009 o 22:00

V premiérovom domácom zápase novej sezóny privítali Popradčania ambiciózne mužstvo Vranova, ktoré je známe svojou hernou silou. Hladké víťazstvá oboch tímov z prvého kola novej sezóny sľubovali kvalitné meranie síl, čo sa napokon aj potvrdilo.

POPRAD.

Dynamický a útočný futbal

Na ihrisku kolektívy predvádzali dynamický a útočný futbal, z ktorého vyústilo aj množstvo gólových príležitostí. Ako sa nakoniec ukázalo, po záverečnom hvizde rozhodcu mohli byť spokojnejší a šťastnejší zverenci domáceho kouča Miroslava Soviča. Ten bol preto s výkonom svojho mužstva maximálne spokojný, pretože, ako uviedol, jeho zverenci siahli na dno svojich síl. "V porovnaní s minulým zápasom v Starej Ľubovni môžem byť s výkonom svojich chlapcov spokojnejší ešte viac. V dnešnom dueli bolo totiž veľmi cítiť, že do hry vložili svoje srdce a siahli na dno síl. Pred zápasom som všetkým hráčom prízvukoval, aby potvrdili zisk troch bodov zo Starej Ľubovne, a som nesmierne rád, že sa nám to podarilo splniť. Myslím si, že nebyť niekoľkých ďalších nevyužitých príležitostí, keď sme mohli naše vedenie ešte poistiť, sme sa mohli vyhnúť príliš nervóznemu záveru. Mali sme v ňom potrebnú dávku šťastia, no aj to patrí k futbalu. Podotýkam, že pre našich mladých chlapcov bude každý zápas ťažký, pretože so súťažou sa iba zoznamujú."

Sklamanie po prehre

Hosťujúci tréner Róbert Škrlík bol po prehre svojho mužstva veľmi sklamaný, pretože veril, že spod Tatier si odnesie jeho tím domov aspoň bod. Aj keď v niektorých chvíľach mali Vranovčania k remíze veľmi blízko, rozvlniť sieť sa im nepodarilo. "Myslím si, že v dnešnom zápase sme si vypacovali, hlavne v druhom polčase, množstvo vyložených šancí, ktoré sme, bohužiaľ, nepremenili. Keďže domáci boli v koncovke efektívnejší ako my, z tohto pohľadu bolo ich víťazstvo zaslúžené. Na druhej strane mám však výhrady k výkonu hlavného rozhodcu, ktorý toleroval domácim tvrdé zákroky. Je však pravda, že ak by sa nám podarilo streliť gól, zápas by sme podľa mňa dotiahli do víťazného konca a spod Tatier si odniesli potrebné body."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.