Víťazka si nevedela predstaviť bežať späť do Košíc

V cieli. Z. Korotvičková sa dočkala víťazstva na tomto podujatí.
V cieli. Z. Korotvičková sa dočkala víťazstva na tomto podujatí. (Autor: Róbert Sándor)
Sportnet|24. jún 2009 o 00:00

Víťazkou ženského polmaratónu na 7. ročníku Košice - Seňa sa stala Zuzana Korotvičková (BK Steel Košice) časom 1:28:21 hod., ktorá na tomto podujatí štartovala po štvrtý raz a nie je bez zaujímavosti, že vždy sa ocitla na stupňoch pre najlepších.

KOŠICE.

Víťazstvo po troch tretích miestach

V rokoch 2006, 2007 (pod dievčenským menom Sroková) a 2008 obsadila zakaždým 3. miesto. Zuzana Korotvičková na štvrtý pokus pokorila na tejto trati hranici 1:30 hod. a hneď z toho bolo víťazstvo. "Dočkala som sa víťazstva, takže oprávnená radosť," priznala Zuzana Korotvičková, ktorá už pred štartom verila, že by mohla byť v cieli najrýchlejšia. "Videla som konkurenciu na štarte a chýbala aj vlaňajšia víťazka Ingrid Petnuchová, preto som si verila." V cieli mala vyše päťminútový náskok pred Janou Janočkovou. Vytrvalkyniam sa bežalo dobre, lebo silný vietor im fúkal do chrbta. Vedela by si víťazka predstaviť aj cestu späť? "To si neviem predstaviť. Muselo to byť veľmi náročné, keď sa predtým behával košický maratón do Sene," usmiala sa pri myšlienke 20-kilometrového behu proti silnému severáku košická bežkyňa, ktorá sa behu venuje len rekreačne popri zamestnaní. Pracuje totiž na úrade práce, na odbore sociálnych vecí a rodiny. Behaniu sa teda venuje len amatérsky.

V októbri už na maratónskej trati

Na oslavy víťazstva nebolo veľa času. Hneď po pretekoch totiž cestovala do Starej Ľubovne, kde sa bežal maratón z Podolínca do poľského Rytra. Na trati sa predstavil jej manžel Pavel, takže si vymenili úlohy. Tentoraz ho povzbudzovala jeho polovička. P. Korotvička nakoniec zvládol maratón, keď dobehol na 114. mieste za 3:49:06 hod. A v jeho šlapajach pôjde i manželka. Na košickom MMM štartovala na polmaratónskej trati štyrikrát a tohto roku sa už chystá na trať dlhú 42 195 m. "Nebude to však moja premiéra. Už som absolvovala jeden maratón vlani v talianskej Florencii. Už sa aj teším na prvú októbrovú nedeľu," dodala Z. Korotvičková.

Nachádzate sa tu: