Sobota, 27. novembra, 2021Meniny má Milan

Višňovský Islanders pomohol, tím si drží šancu na play off

(Autor: SITA/AP)
Tomáš Prokop|1. mar 2013 o 13:29

Slovenský obranca strelil prvý gól v sezóne a v Islanders patrí medzi najvyťažovanejších hráčov.

BRATISLAVA. Ľubomírovi Višňovskému sa odchádzalo pred mesiacom do Ameriky ťažko. Nielenže Slovan bojoval proti najlepším o postup do play off KHL, ale aj jeho syn mal zdravotné problémy.

Preto začal skrátenú sezónu neskôr ako ostatní hráči. Pred prvým zápasom priznal, že v napätí očakáva, ako ho prijmú fanúšikovia newyorského klubu. Tí boli spočiatku nahnevaní.

Slovák sa ihneď zaradil medzi najvyťaženejších obrancov tímu. V priemere odohrá v každom zápase 23 minút.

Prvého gólu sa síce dočkal až vo štvrtok v noci proti Torontu, ale v jedenástich zápasoch už stihol prihrať na päť gólov a má aj jeden plusový bod.

„Prvých päť, šesť zápasov som sa cítil skvele, ale potom prišla únava. Rozpis zápasov je v skrátenej sezóne veľmi náročný,“ povedal Višňovský New York Post.

Višňovského prvý gól v sezóne

Držia sa na dohľad play off

Islanders mali patriť v ročníku opäť k outsiderom, s ktorými sa nepočíta v boji o play off. Zatiaľ však hrajú veľmi obstojne. V tabuľke Východnej konferencie sú až dvanásti, ale na ôsmy Winnipeg strácajú len tri body. Lídrom zostavy je útočník John Tavares, ktorý je s 25 bodmi štvrtý v produktivite.

Newyorský klub hrá prekvapujúco dobre najmä vonku, kde vyhral šesť z desiatich zápasov, doma zvíťazili len v dvoch z jedenástich.

„Vonku hráme oveľa uvoľnenejšie. Doma musíme nabrať sebavedomie, lebo inak sezóna nemôže byť úspešná,“ dodal bek, ktorý začínal ročník v Slovane Bratislava.

Tréner Jack Capuano je s Višňovským spokojný. Vyzdvihuje najmä to, že dostal ďalšieho skúseného hráča, ktorý môže strieľať od modrej čiary cez presilovky.

„Rozprával som sa s trénermi, ktorí ho viedli v minulosti, a musím povedať, že stále je takým hráčom, ako ho opisovali. Výborný korčuliar s tvrdou strelou, dobrou prihrávkou a pohybom,“ hovoril pre New York Daily News tréner Jack Capuano.

Rýchly aj v 36 rokoch

Skvelý pohyb je to, čím si udržuje slovenský obranca vysokú kvalitu dodnes. Pred dvoma rokmi napísali redaktori z ESPN pri svojej analýze, že Višňovský musí ostať rýchly, aby stále zvládal NHL.

Slovák im odpovedal sezónou, v ktorej bol najproduktívnejším obrancom ligy. Na jej konci ho zaradili do druhej najlepšej päťky sezóny.

Rýchlym ostáva dodnes a niekedy sa ani nezdá, že už má 36 rokov. „Musím byť silný hlavne mentálne. Som tu na to, aby som pomáhal mladším hráčom. Myslím si, že ak sú veteráni mentálne dole, tak tam smeruje aj tím,“ dodal pre New York Post Višňovský.

Súvisiace články