Osman Bukari a jeho radosť.
Osman Bukari a jeho radosť. (Autor: TASR/AP)
Ivan Mriška|19. sep 2023 o 22:10 (aktualizované 19. sep 2023 o 22:55)

Srbský majster otvoril skóre na pôde obhajcu titulu.

MANCHESTER. Na strely to do prestávky bolo 22:1. Na pokusy do priestoru brány 7:1. Napriek tomu Crvena Zvezda Belehrad do polčasu viedla nad Manchestrom City 1:0.

Jediný presný zásah zaznamenal bývalý futbalista AS Trenčín Osman Bukari.

Je až neskutočné, aký dokáže byť futbal. Anglický šampión a víťaz Ligy majstrov mal v prvom dejstve drvivý tlak. Nevyužil však ani tie najväčšie šance.

Hrdinský výkon predvádzal brankár outsidera Omri Glazer. Vylámali si na ňom zuby aj najväčšie hviezdy City na čele s Erlingom Haalandom.

Angličania nedokázali prelomiť hlboký obranný blok Srbov.

Tréner City Pep Guardiola sa rozhodol aj pre nečakané striedanie. V 44. minúte išiel z ihriska Bernardo Silva a nahradil ho Jeremy Doku.

Ani to však nepomohlo. Crvena Zvezda z jedinej šance otvorila skóre.

Situáciu overoval systém VAR, ale bývalý Trenčan Osman Bukari nebol v postavení mimo hry, keď využil postavenie Portugalčana Rúbena Diasa.

Po zmene strán však napokon srbský majster neudržal senzačné skóre.

Za Manchester City sa dvakrát trafil Julián Álvarez, ďalší gól pridal Rodri, a tak Citizens získali do tabuľky G-skupiny prvé tri body za víťazstvo 3:1.

Tabuľka G-skupiny Ligy majstrov

Domov»Futbal»Liga majstrov»VIDEO: Neskutočné, aký je futbal. Bývalý Trenčan šokoval favorita