Nedeľa, 20. júna, 2021Meniny má Valéria

Veslovanie - finálové výsledky

SITA|31. aug 2004 o 13:18

ATÉNY 31. augusta (SITA) - Súhrn finálových výsledkov na Hrách XXVIII. olympiády v Aténach:


VESLOVANIE


MUŽI:

skif: 1. Olaf Tufte (Nór.) 6:49,30, 2. Jüri Jaanson (Est.) 6:51,42, 3. Ivo Janakiev (Bulh.) 6:52,80, 4. Santiago Fernandez (Arg.) 6:55,17, 5. Václav Chalupa (ČR) 6:59,13, 6. Tim Maeyens (Belg.) 7:01,74


dvojskif: 1. Sebastien Vieilledent, Adrien Hardy (Fr.) 6:29,00, 2. Luka Špik, Iztok Čop (Slovin.) 6:31,72, 3. Rossano Galtarossa, Alessio Sartori (Tal.) 6:32,93, 4. Leonid Gulov, Tonu Endrekson (Est.) 6:35,30, 5. Milan Doleček, Ondřej Synek (ČR) 6:35,81, 6. Aquil Abdullah, Henry Nuzum (USA) 6:36,86, 7. Nils-Torolv Simonsen, Morten Adamsen (Nór.) 6:37,25


dvojskif - ľahké váhy: 1. Tomasz Kucharski, Robert Sycz (Poľ.) 6:20,93, 2. Frederic Dufour, Pascal Touron (Fr.) 6:21,46, 3. Vasileios Polymeros, Nikolaos Skiathitis (Gr.) 6:23,23, 4. Mads Rasmussen, Rasmus Quist (Dán.) 6:23,92, 5. Zsolt Hirling, Tamás Varga (Maď.) 6:24,69, 6. Kazušige Ura, Daisaku Takeda (Jap.) 6:24,98,...11.

Ľuboš Podstupka, Lukáš Babač (SR)


dvojveslica bez korm.: 1. Drew Ginn, James Tomkins (Austr.) 6:30,76, 2. Siniša Skelin, Nikša Skelin (Chorv.) 6:32,64, 3. Donovan Cech, Ramon di Clemente (JAR) 6:33,40, 4. Nathan Twaddle, George Bridgewater (N. Zél.) 6:34,24, 5. Nikola Stojič, Mladen Stegič (Srb. a Č. Hora) 6:39,74, 6. Tobias Kühne, Jan Herzog (Nem.) 6:46,50


štvorveslica bez korm.: 1. Veľká Británia (Steve Williams, James Cracknell, Ed Coode, Matthew Pinsent) 6:06,98, 2. Kanada (Cameron Baerg, Thomas Herschmiller, Jake Wetzel, Barney Williams) 6:07,06, 3. Taliansko(Lorenzo Porzio, Dario Dentale, Luca Agamennoni, Raffaello Leonardo) 6:10,41, 4. Austrália 6:13,06, 5. Nový Zéland 6:15,47, 6. Poľsko 6:22,43


štvorveslica bez kormidelníka - ľahké váhy: 1. Dánsko (Thor Kristensen, Thomas Ebert, Stephan Moelvig, Eskild Ebbesen) 6:01,39, 2. Austrália (Glen Loftus, Anthony Edwards, Ben Curreton, Simon Burgess) 6:02,79, 3. Taliansko (Lorenzo Bertini, Catello Amarante, Salvatore Amitrano, Bruno Mascarenhas) 6:03,74, 4. Holandsko 6:03,79, 5. Kanada 6:05,10, 6. Írsko 6:09,96.


párová štvorveslica: 1. Rusko (Sergej Fedorovcev, Igor Kravcov, Alexej Svirin, Nikolai Spinev) 5:56,85, 2. Česko (David Kopřiva, Tomáš Karas, Jakub Hanák, David Jirka) 5:57,43, 3. Ukrajina (Sergej Grin, Sergej Biluščenko, Oleg Lykov, Leonid Šapošnikov) 5:58,87, 4. Poľsko 5:58,94, 5. Nemecko 6:07,04, 6. Bielorusko 6:09,33


osemveslica mužov s kormidelníkom: 1. USA (Jason Read, Wyatt Allen, Chris Ahrens, Joseph Hansen, Matt Deakin, Dan Beery, Beau Hoopman, Bryan Volpenhein, korm. Pete Cipollone) 5:42,48, 2. Holandsko (Diederik Simon, Gijs Vermeulen, Jan-Willem Gabriels, Daniel Mensch, Geert Jan Derksen, Gerritjan Eggenkamp, Matthijs Vellenga, Michiel Bartman, korm. Čun Wei Čeung) 5:43,75, 3. Austrália (Stefan Szczurowski, Stuart Reside, Stuart Welch, James Stewart, Geoff Stewart, Boden Hanson, Mike Mckay, Steve Stewart, korm. Michael Toon) 5:45,38, 4. Nemecko 5:49,43, 5. Kanada 5:51,66, 6. Francúzsko 5:53,31



ŽENY:

skif: 1. Katrin Rutschowová-Stomporowská (Nem.) 7:18,12, 2. Jekaterina Karstenová-Chodotovičová (Biel.) 7:22,04, 3. Rumjana Nejkovová (Bulh.) 7:23,10, 4. Mirka Knapková (ČR) 7:25,14, 5. Sonia Waddellová-Scownová (N. Zél.) 7:31,66, 6. Nuria Dominguezová-Asensiová (Šp.) 7:49,11


dvojskif: 1. Georgina Eversová-Swindellová, Caroline Eversová-Swindellová (N. Zél.) 7:01,79, 2. Peggy Waleská, Britta Oppeltová (Nem.) 7:02,78, 3. Sarah Wincklessová, Elise Lavericková (V. Brit.) 7:07,58, 4. Anet-Jacqueline Buschmannová, Miglena Markovová (Bulh.) 7:13,97, 5. Camelia Mihalceová, Simona Strimbeschiová (Rum.) 7:17,58, 6. Natalia Gubová, Svetlana Mazijová (Ukr.) 7:21,78


dvojskif - ľahké váhy: 1. Constanta Burcicová, Angela Alupeiová (Rum.) 6:56,05, 2. Daniela Reimerová, Claudia Blasbergová (Nem.) 6:57,33, 3. Kirsten van der Kolková, Marit van Eupenová (Hol.) 6:58,54, 4. Sally Newmarchová, Amber Hallidayová (Austr.) 6:59,91, 5. Xu Dongxiang, Li Qian (Čína) 7:02,05, 6. Magdalena Kemnitzová, Ilona Mokronowská (Poľ.) 7:04,48.


dvojveslica bez korm.: 1. Georgeta Damianová-Andrunacheová, Viorica Susanuová (Rum.) 7:06,55, 2. Katherine Graingerová, Cath Bishopová (V. Brit.) 7:08,66, 3. Julia Bičiková, Natalia Helachová (Biel.) 7:09,86, 4. Darcy Marquardtová, Buffy-Lynne Williamsová (Kan.) 7:13,33, 5. Maren Derlienová, Sandra Goldbachová (Nem.) 7:20,20, 6. Juliette Haighová, Nicky Colesová (N. Zél.) 7:23,52


párová štvorveslica: 1. Nemecko (Kathrin Boronová, Meike Eversová, Manuela Lutzeová, Kerstin El Qalqiliová-Kowalská) 6:29,29, 2. Veľká Británia (Alison Mowbrayová, Debbie Floodová, Frances Houghtonová, Rebecca Romerová) 6:31,26, 3. Austrália (Dana Faleticová, Rebecca Sattinová, Kerry Horeová, Amber Bradleyová) 6:34,73, 4. Rusko 6:36,49, 5. USA 6:39,67, 6. Dánsko, 7. Bielorusko


osemveslica s kormidelníčkou: 1. Rumunsko (Rodica Floreová, Viorica Susanová, Aurica Barascová, Ioana Papucová, Liliana Gafencová, Elisabeta Lipová, Georgeta Damianová, Doina Ignatová, korm. Elena Georgescová) 6:17,70, 2. USA (Kate Johnsonová, Samantha Mageová, Megan Dirkmaatová, Alison Coxová, Anna Mickelsonová, Laurel Korholzová, Caryn Daviesová, Lianne Nelsonová, korm. Mary Whippleová) 6:19,56, 3. Holandsko (Froukje Wegmanová, Marlies Smuldersová, Nienke Hommesová, Hurnet Dekkersová, Annemarieke van Rumptová, Annemiek de Haanová, Sarah Siegelaarová, Helen Tangerová, korm. Ester Workelová) 6:19,85, 4. Čína 6:21,71, 5. Nemecko 6:21,99, 6. Austrália 6:31,65


Medailová bilancia:

1. Rumunsko 3 0 0

2. Nemecko 2 2 0

3. Veľká Británia 1 2 1

4. Austrália 1 1 2

5. Francúzsko 1 1 0

USA 1 1 0

7. Dánsko 1 0 0

Nórsko 1 0 0

Nový Zéland 1 0 0

Poľsko 1 0 0

Rusko 1 0 0

12. Holandsko 0 1 2

13. Bielorusko 0 1 1

14. Kanada 0 1 0

Chorvátsko 0 1 0

Česká republika 0 1 0

Estónsko 0 1 0

Slovinsko 0 1 0

19. Taliansko 0 0 3

20. Bulharsko 0 0 2

21. Grécko 0 0 1

JAR 0 0 1

Ukrajina 0 0 1



bg;lb;kj

Súvisiace články