Veronika Zuzulová opäť druhá

Veronika Zuzulová počas prvého kola slalomu v slovinskom Maribore.
Veronika Zuzulová počas prvého kola slalomu v slovinskom Maribore. (Autor: TASR)
SITA|13. jan 2008 o 13:13

Slovenská lyžiarka potvrdila svoju výbornú fazónu. V hodnotení Svetového pohára v slalome poskočila už na 3. miesto. Tak vysoko ešte vo svojej kariére nebola.

MARIBOR. Slovenská reprezentantka Veronika Zuzulová obsadila v nedeľňajšom podujatí Svetového pohára alpských lyžiarok v slovinskom Maribore výborné 2. miesto a zopakovala tak svoje najlepšie umiestnenie v pretekoch SP spred týždňa zo Špindlerovho Mlyna.

Zuzulová opäť potvrdila skvelú fazónu z posledného obdobia. Do celkového poradia Svetového pohára si pripísala ďalších 80 bodov a s počtom 311 bodov figuruje v hodnotení slalomu už na 3. priečke, keď predstihla Fínku Tanju Poutiainenovú.

V celkovom hodnotení SP patrí 23-ročnej Slovenke s 321 bodmi 11. pozícia. Tak vysoko v kariére ešte nikdy nebola.

Zuzulová predviedla v náročných podmienkach na premočenej trati Radvanje dve agresívne jazdy s minimom zaváhaní.

Bratislavčanka si utvorila výbornú východiskovú pozíciu už v 1. kole, keď za dažďa a pri výrazne plusových teplotách skončila na 2. mieste a za najrýchlejšou Rakúšankou Nicole Hospovou zaostala len o 0,35 s.

V druhom kole štartovala až ako predposledná a na "rozbitej" a podmáčanej trati to nemala jednoduché. Svoju veľkú rivalku Rakúšanku Marlies Schildovú napokon zdolala o 5 stotín sekundy, no premiérové víťazstvo v pretekoch SP v kariére jej napokon „vyfúkla“ ďalšia Rakúšanka Nicole Hospová.

Obhajkyňa celkového prvenstva vo Svetovom pohári a aktuálna líderka bojov o veľký krištáľový glóbus zvíťazila s náskokom 0,46 s pred Zuzulovou. Tretia skončila Schildová.