Štvrtok, 24. júna, 2021Meniny má Ján

Veľký boj o Lecavaliera vyhrala Philadelphia

Vincent Lecavalier. (Autor: SITA/AP)
SITA|3. júl 2013 o 10:06

V kontrakte, ktorý obe strany podpíšu neskôr, je aj klauzula o zákaze výmeny.

PHILADELPHIA. Hokejová Philadelphia angažovala ďalšiu hviezdu, vedenie sa dohodlo na päťročnom kontrakte s Vincentom Lecavalierom, ktorého nedávno vykúpila Tampa Bay zo zmluvy platnej do roku 2020.

Tridsaťtriročný útočník by mal zarábať vo Philadelphii priemerne 4,5 milióna dolárov za sezónu, celkovo by mal dostať 22,5 milióna dolárov. V kontrakte, ktorý obe strany podpíšu neskôr, je aj klauzula o zákaze výmeny.

Lecavalier v jedinom klube svojej doterajšej kariéry doplatil na zníženie platového stropu. Jeho ročný príjem 7,727 milióna dolárov bol pre Tampu Bay veľkou záťažou a Lightning sa jej rozhodli zbaviť.

Lecavalierovi budú v najbližších rokoch vyplácať dve tretiny zostávajúcej sumy predošlého kontraktu (32,67 mil. USD). Lecavalier sa po vykúpení stal neobmedzeným voľným hráčom a okamžite bol o jeho služby veľký záujem. V hre boli aj Detroit, Boston, St. Louis, Washington, Toronto, Dallas i Montreal.

"Je skvelé, že príde do nášho tímu," zareagoval na angažovanie Lecavaliera pre ESPN kapitán Flyers Claude Giroux.

Lecavalier strávil celú doterajšiu kariéru v NHL v Tampe Bay, v posledných sezónach bol kapitánom Lightning. Tampa ho draftovala v roku 1998 z 1. miesta, s klubom získal Stanleyho pohár 2004, o tri roky neskôr sa stal najlepším strelcom súťaže.

V roku 2008 podpísal jedenásťročný kontrakt a všetko nasvedčovalo tomu, že na Floride ukončí aj kariéru. Toto leto všetko zmenilo. Lecavalier opúšťa Tampu s 1037 stretnutiami, 874 bodmi, 383 gólmi a 491 asistenciami na konte. V uplynulej sezóne strelil Kanaďan desať gólov a pridal 22 asistencií v 39 zápasoch.

Súvisiace články