Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

V Doboji operovaný tréner Prešova je už doma

Rastislav Trtík. Tréner prešovských hádzanárov. (Autor: Ján Leško)
Ján Leško|Publikované 30. aug 2016 o 22:00

Pred hádzanármi Tatrana Prešov je ďalší, najdôležitejší turnaj.

PREŠOV. Hektické obdobie prežíval v predošlých dňoch hádzanársky Tatran Prešov. Týždeň strávilo mužstvo na cestách a na Medzinárodnom TV turnaji šampiónov v Doboji v Bosne a Hercegovine, jednom z najstarších podujatí hádzanárov v Európe, ktoré aj za účasti prešovského tímu napísalo štyridsiatu ôsmu kapitolu.

Krátko po návrate do Prešova hral dvanásťnásobný slovenský hádzanársky šampión o Česko – Slovenský pohár v Tatran handball arene.

Ako sme už zverejnili, Tatran Prešov bez trénera Trtíka a s hráčmi, ktorí dohrávali turnaj v Doboji po zraneniach so sebazaprením, obsadili konečné druhé miesto.

Známy je aj fakt, že počas uplynulej nedele a pondelka úspešne hrali o Česko – Slovenský pohár, ktorý po premiérovom zisku pred rokom v Prahe obhájili pred vlastným publikom.

V Doboji za hospitalizovaného trénera Tatrana Prešov Rastislava Trtíka potom, ako ho postihli akútny zápas slepého čreva, jeho následné prasknutie a nevyhnutná operácia v dejisku turnaja, zaskočili koučujúci hráči, kapitán mužstva Radovan Pekár a brankár Vadim Bražnyk.

V zápasoch o Česko – Slovenský pohár sa roly zastupujúcich trénerov ujali úspešní prešovskí mládežnícki tréneri Marek Gernát a Stanislav Kolpak.

Pred hádzanármi Tatrana Prešov je ďalší, najdôležitejší turnaj.

Už nie prípravného charakteru, ale boj o jedinú postupovú miestenku z kvalifikačného turnaja o postup do skupinovej fázy Ligy majstrov. Nuž a postup do nej je prioritný cieľ slovenského majstra.

Prémiový obsah

Zamknutý obsah Sportnet.sk bude dostupný mesiac zdarma.
Stačí sa prihlásiť pomocou SME prihlásenia.

Ak ešte nemáte SME.sk účet, zaregistrujte sa
Autor: Ján Leško

Súvisiace články

  • Invalid Date
  • Invalid Date
  • Invalid Date
© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.