V UEFA Futsal Cupe tesná prehra Slov-maticu

SITA|15. okt 2007 o 19:32

Rozšírené znenie o komentár a hlas trénera.

CHRUDIM 15. októbra (SITA) - Slovenský futsalový majster Slov-matic FOFO Bratislava neuspel v úvodnom vystúpení v C-skupine elitnej fázy UEFA Futsal Cupu 2007/08 v českom meste Chrudim, keď v pondelkovom stretnutí podľahol tímu Kairat Almaty z Kazachstanu tesne 3:4 (1:3). Z tímu zverencov trénera Milana Kollára sa strelecky presadili Fehérvár, Várady a Mikita. Hráčov Slov-maticu čaká v utorok od 18.00 h duel proti domácemu družstvu FK Era-Pack Chrudim.

Úvod patril hráčom Slov-maticu, no svoje šance postupne nepremenili Mikita, Várady ani Fehérvári. Skúsenejší súperi neefektivitu "fofákov" potrestali presnými zásahmi Samochvalova a Ricarda. Fehérvári síce znížil na 1:2, no počas polčasovej prestávky svietil na ukazovateli skóre stav 1:3. V dramatickom závere duelu si Kairat udržal náskok a do tabuľky C-skupiny si pripísal prvé tri body. "Vedeli sme o súperových silných stránkach a snažili sme si dať na ne pozor. Podali sme výborný výkon a chýbalo málo k tomu, aby sme uhrali s mužstvom európskeho formátu aspoň remízu," povedal po zápase tréner Milan Kollár.

Do aprílového Final Four 2008 sa kvalifikujú iba víťazi jednotlivých skupín. UEFA Futsal Cup je obdobou futbalovej Ligy majstrov. Titul európskeho klubového šampióna zo sezóny 2006/2007 obhajuje ruský tím Dinamo Moskva.

Výsledky - UEFA Futsal Cup - C-skupina - Chrudim (ČR) - pondelok:

Kairat Almaty (Kaz.) - Slov-matic FOFO Bratislava 4:3 (3:1)

Góly: 4. a 15. Samochvalov, 5. Ricardo, 35. Terentjev - 12. Fehérvári, 35. Várady, 40. Mikita, ŽK: Gustavo, Etienne, Samochvalov - Gašparovič, ČK: 40. Gašparovič (Slov-Matic) po druhej ŽK, rozhodovali: Cardoso (Portug.) a Sunjič (Chorv.), 750 divákov