V Slovnaft Cupe uspeli favoriti, Slovan vyhral 4:0

Radosť futbalistov Banskej Bystrice.
Radosť futbalistov Banskej Bystrice. (Autor: ilustračné archív SITA)
SITA|12. nov 2014 o 15:58

Do ďalšej fázy pohárovej súťaže v stredu postúpili Banská Bystrica, Šaľa, Košice či Dunajská Streda.

BRATISLAVA. Futbalisti troch fortunaligových klubov FK Dukla Banská Bystrica, MFK Košice, FC DAC 1904 Dunajská Streda ako aj jeden druholigista FK Duslo Šaľa si v stredu zabezpečili postup do jarného štvrťfinále slovenskej pohárovej súťaže Slovnaft Cupu 2014/2015, úradujúci majster ŠK Slovan Bratislava postúpil do osemfinálového 4. kola, kde si 19. novembra zmeria sily s MFK Skalica.

Spomenuté trio účastníkov najvyššej slovenskej súťaže to však v dueloch osemfinálového 5. kola nemalo na trávnikoch súperov z líg nižšieho rangu vôbec jednoduché.

Šaľa prešla cez Poprad

Obhajca prvenstva v Slovnaft Cupe MFK Košice zvíťazil na trávniku ŠK Badín nad domácim mužstvom Jupie Podlavice 1:0 gólom legionára z Bosny a Hercegoviny Nermina Haskiča tesne pred odchodom do kabín na polčasovú prestávku.

Hráči Banskej Bystrice zvládli víťazne súboj v Dunajskej Lužnej 2:1, hrdinom Dukly bol autor oboch gólov Jozef Dolný, ten rozhodujúci strelil v 73. min z pokutového kopu.

Nováčik Fortuna ligy z Dunajskej Stredy uspel na ihrisku SP MFK Rožňava (2:0): po bezgólovom prvom dejstve sa v druhom polčase presadili Erik Ujlaky a kamerunský legionár Noé Achille Kwin Amban.

Medzi elitnú osmičku tímov v Slovnaft Cupe sa prebojoval aj účastník II. ligy Západ zo Šale. Hráči Dusla si po bezgólovej remíze poradili v následnej jedenástkovej "lotérii" s ďalším druholigistom FK Poprad 5:3, keď sa ako jediný pomýlil z "bieleho bodu" hosťujúci Ondruš a Goran Matič spečatil šaliansky postup.

Slovan postúpil

Úlohu favorita splnil Slovan Bratislava. Pred 1542 divákmi "belasí" zdolali v rámci 3. kola futbalistov šiesteho tímu II. ligy Západ FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa presvedčivo 4:0.

Zverenci trénera Jozefa Chovanca viedli už v 17. min o tri góly: dvakrát trafil Karol Mészáros a predtým "načal" domácich Juraj Halenár. Osem minút pred koncom duelu skóroval legionár z Pobrežia Slonoviny Mamadou Bagayoko a stanovil konečný rezultát.

Už teraz sú známe dve štvrťfinálové dvojice, ktoré si v termíne 17./18. marca 2015 tiež jednokolovo zmerajú sily o účasť v semifinále (to sa už bude hrať na odvetu - plánované termíny: 7. a 8. apríla /prvé zápasy/, resp. 21./22. 4. 2015 /odvety/): FK Dukla Banská Bystrica - FK Slovan Duslo Šaľa a MFK Košice - FC DAC 1904 Dunajská Streda.

Finále Slovnaft Cupu sa uskutoční 1. mája 2015 v dejisku, ktoré schváli výkonný výbor Slovenského futbalového zväzu.

3. kolo

FK Pohronie - ŠK Slovan Bratislava 0:4 (0:3)

Góly: 11. a 17. K. Mészáros, 2. Halenár, 82. Bagayoko, bez kariet, rozhodovali: Marhefka - Poláček, Lieskovský, 1542 divákov

/do 4. kola postúpil Slovan/

5. kolo

FK Dunajská Lužná - FK Dukla Banská Bystrica 1:2 (0:1)

Góly: 64. B. Gallik - 9. a 73. Dolný (druhý z pok. kopu), ŽK: 21. B. Gallik, 45. R. Nosko, 90. Pipíška - 83. P. Mazan, 88. Faško, rozhodovali: Dohál - R. Sluk, M. Sluk, 460 divákov

/do štvrťfinále postúpila Banská Bystrica/

FK Slovan Duslo Šaľa - FK Poprad 0:0, 5:3 na 11m

ŽK: 75. D. Rehák, 90. Tomiš - 63. Ferenc, rozhodovali: Krivošík - Žákech, Jánošík, 300 divákov

/do štvrťfinále postúpila Šaľa/

JUPIE Podlavice Badín - MFK Košice 0:1 (0:1)

Gól: 44. Haskič, ŽK: 16. Wilwéber, 90.+ L. Ríša - 52. Dimun, rozhodovali: Korista - Mikulaj, Galo, 510 divákov

/do štvrťfinále postúpili Košice/

MFK Rožňava - FK DAC 1904 Dunajská Streda 0:2 (0:0)

Góly: 49. E. Ujlaky, 73. Kwin, ŽK: 55. Gere, 67. Havko (obaja Rožňava), rozhodovali: Fajčík - D. Hrčka, Budáč, 1300 divákov

/do štvrťfinále postúpila Dunajská Streda/

ViOn Zlaté Moravce - AS Trenčín 1:3 (1:2)

Góly: 39. Charizopulos - 7. Hajradinovič, 15. Jairo, 84. Moses Simon, rozhodovali: Mastiš - Roszbeck, Kováč