Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

V ŠKP doťahujú s novým trénerom detaily, mal by to byť Vidumanský

Sportnet|Publikované 21. dec 2005 o 23:00

Košice Vodnopólová liga mužov štartuje v polovici januára, a tak v ŠKP Košice finišujú s hľadaním nového trénera. Miesto ostalo prázdne po nedávnom

predčasnom odchode bývalého kormidelníka Szabolcsa Eschwiga-Hajtsa, ktorý abdikoval po tom, čo mu takýto návrh adresovala hráčska kabína. Na finálových turnajoch Slovenského pohára bol poverený vedením družstva mládežnícky tréner Ján Kuko. Ten dostal ponuku pokračovať s tímom aj v lige, ale z dôvodu pracovnej vyťaženosti ju odmietol. V ŠKP teda museli hľadať ďalej. Keďže termín obsadenia postu stanovili do konca kalendárneho roka, zaujímalo nás, či majú už problém vyriešený.

"Rokovania sú v konečnej fáze, treba len dotiahnuť detaily ekonomicko-technického charakteru. Z dvoch variantov nám ostal jeden, v pondelok sme mali rokovanie, kde došlo s adeptom k dohode. Pracujeme len na dosúladení spomínaných formalít a ešte do konca roka by sme všetko chceli dotiahnuť aj papierovo," informoval nás včera predseda vodnopólového oddielu ŠKP Viliam Illés. Ísť by skutočne malo už len o formality, ktoré by nemali dohodu s kandidátom ohroziť. "Nemali by, sú to technické veci, aby bolo všetko v súlade s pravidlami. Na 90 percent je všetko dohodnuté, už sme sa s adeptom bavili aj o cieľoch do budúcna, ktoré sme spoločne konzultovali."

Šéf oddielu však napriek tomu, že ide prakticky už len o dotiahnutie detailov, meno adepta prezradiť nechcel. "Meno nechcel prezrádzať dopredu. Už som sa v minulosti na tom popálil, keď mal pred časom nastúpiť na post trénera pán Salonna, ale napokon sa situácia zmenila. Veci teda zverejním, až keď budú dotiahnuté na 100 percent aj papierovo. Do konca roka by sa tak malo udiať," nevypáčili sme z V. Illésa meno človeka, ktorý by mal zasadnúť na trénerskú stoličku. Nám sa však podarilo zistiť, že by malo ísť o súčasného zväzového kapitána Slovenska Ladislava Vidumanského. Podľa našich informácií by sa práve tento Košičan mal vrátiť na dobre známu lavičku, na ktorej pred niekoľkými rokmi pôsobil. Na definitívne potvrdenie tejto informácie si však budeme musieť ešte pár dní počkať.

ATU sa odhlásilo z ligy!

Košice - Vodnopólový oddiel Akademik TU Košice sa nepredstaví v tejto sezóne v mužskej ligovej súťaži, pretože sa z nej odhlasuje! Tak hovorí čerstvá včerajšia informácia z vodnopólových kruhov. Keďže nováčikom súťaže, ktorá odštartuje v polovici januára, je ČH Hornets Košice, mohla mať metropola východu v lige až tri kolektívy ŠKP, ČH Hornets a ATU. Napokon to tak nebude. Na Slovenský zväz vodného póla totiž včera dorazil list, v ktorom ATU oznamuje, že sa z ligy odhlasuje. V zdôvodnení klubu sa okrem iného píše: "Prevádzkovateľ plavárne, kde prebiehal tréningový proces, ju uzavrel. Krytá plaváreň v Košiciach nám tréningové hodiny v normálnom čase neposkytla, iba po 21. hodine a cenové relácie za prenájom nám nedovoľujú zabezpečiť tréningový proces. Neboli nám poskytnuté ani dotácie zo strany školy a osem hráčov odišlo za lepšími podmienkami do ČH Hornets. Vzhľadom k ekonomickej situácii z ligy odstupujeme. Pri zrealizovaní plánovanej myšlienky vytvorenia druhej ligy od roku 2006, budeme mať o túto súťaž záujem." Slovenská liga tak bude mať v tejto sezóne namiesto deviatich účastníkov len osem tak, ako to bolo aj v minulom ročníku.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.