V repríze finále NBA uspelo opäť Miami

(Autor: SITA/AP)
SITA|15. feb 2013 o 07:48

Basketbalisti Miami Heat pripomenuli vo štvrtkovom stretnutí zámorskej NBA Oklahome, kto je obhajcom prvenstva v súťaži.

OKLAHOMA. V repríze posledného finále zdolali LeBron James a spol. v Oklahoma City tamojších Thunder 110:100. Hviezda Heat James nepredĺžila svoju sériu zápasov s minimálne 60 % úspešnosťou streľby pri vyše 30 bodoch už na sedem. James dosiahol síce 39 bodov, 12 doskokov a 7 asistencií, ale vďaka zaváhaniu v závere mal "len" 58 % úspešnosť streľby. Na domácej strane dosiahol Kevin Durant 40 bodov.

Mestské derby v Los Angeles vyhrali hosťujúci Clippers, ktorí nedali v Staples Centre šancu Lakers (125:101). Clippers na palubovke dominovali od prvej minúty a o výsledku rozhodli prakticky už v prvej štvrtine.