V noci na sobotu bodovali v NHL štyria Slováci

TASR|6. dec 2003 o 11:55

New York 6. decembra (TASR) - Zámorská hokejová NHL mala v noci na sobotu na programe štyri stretnutia, v ktorých sa presadilo kvarteto slovenských hokejistov.

Gól Branka Radivojeviča a ani asistencia Radoslava Suchého nepomohli Phoenixu k úspechu na ľade Philadelphie. Pod víťazstvo Flyers 3:2 sa prihrávkou na víťazný gól podpísal Michal Handzuš. Asistenciu zaznamenal aj Ronald Petrovický, ktorého Atlanta vyhrala nad Anaheimom 6:2.

Philadelphia zdolala Phoenix 3:2 a dosiahla tak jedenáste víťazstvo vo Wachovia centre za sebou. Flyers ako jediný tím v NHL na vlastnom ľade ešte neprehrali, keď zo 14 duelov stratili body iba za dve remmízy. Skóre otvoril 13 sekúnd pre koncom prvej tretiny hosťujúci Branko Radivojevič, tretia hviezda zápasu, a v záverečnej časti sa do kanadského bodovania zapísal asistenciou aj Radoslav Suchý. Tretí Slovák v drese Coyotes Ladislav Nagy si pripísal iba mínusový bod a dve trestné minúty. Johnovi LeClairovi prihrával v presilovej hre na víťazný gól Michal Handzuš, ktorý aj raz ohrozil brankára hostí Seana Burka. Jeho spoluhráč Radovan Somík zaznamenal dva strelecké pokusy a mínusový bod. Domáci gólman Robert Esche v 100. zápase v NHL zlikvidoval 18 striel hráčov Coyotes, tímu, v ktorom sa v minulej sezóne striedal v bránke s Burkom.

Gól Mike Ribeira necelých šesť minút pred koncom riadneho hracieho času natiahol sériu neporazenosti Montrealu na štyri zápasy. Canadiens remizovali v Caroline 1:1, keď oba góly padli v presilovkách kanadského tímu. Richard Zedník raz ohrozil brankára domácich Kevina Weekesa a za bitku s Danny Markovom na začiatku tretej tretiny inkasoval päťminútový trest.

Byron Dafoe v bránke Atlanty zlikvidoval 35 striel hráčov Anaheimu a víťazstvo 6:2 je jeho prvým od 7. februára, keď Atlanta triumfovala v New Jersey 4:2. Dvomi gólmi a asistenciou pomohol Thrashers Marc Savard, jeho spoluhráč Vjačeslav Kozlov pridal ku gólu tri asistencie. Pri presnej strele rodáka z Voskresensku asistoval Ronald Petrovický, ktorý okrem plusového bodu ohrozil brankárov hostí trikrát a na trestnej lavici si odsedel dve minúty.

O víťazstve Calgary nad Minnesotou (2:1) rozhodol 22,8 sekundy pred koncom Jerome Iginla a Wild tak po prvý raz od 5. marca 2002, po 46 zápasoch, prehrali súboj, v ktorom po prvej tretine viedli. Marián Gáborík ohrozil domáceho gólmana Miikku Kiprusoffa tromi strelami a bol na ľade pri prvom góle Flames. Minnesota v posledných siedmich stretnutiach dosiahla len jedno víťazstvo a hráčom Wild sa v nich podarilo skórovať iba osemkrát. Naopak, Flames v riadnom hracom čase neprehrali už deväť stretnutí za sebou.

PHILADELPHIA - PHOENIX 3:2 (0:1, 2:0, 1:1)

Góly: 23. Vandermeer (Williams), 31. Amonte (Roenick, Brashear), 42. LeClair (HANDZUŠ, Gagne) - 20. RADIVOJEVIČ (Mara, Savage), 42. Nazarov (SUCHÝ, Hulse). Strely na bránku: 31:20, brankári: Esche - Burke, 19.240 divákov.

CAROLINA - MONTREAL 1:1 po predĺžení (1:0, 0:0, 0:1 - 0:0)

Góly: 19. Adams (Murray) - 35. Ribeiro (Dagenais, Perreault). Strely na bránku: 36:27, brankári: Weekes - Theodore, 11.632 divákov.

ATLANTA - ANAHEIM 6:2 (1:0, 3:1, 2:1)

Góly: 5. Savard (Kovaľčuk, Kozlov), 28. Savard (Sutton, Kozlov), 35. Cowan (Exelby, Savard), 37. Aubin (Kozlov, Sutton), 43. Vigier (Exelby, Štefan), 56. Kozlov (Heins, PETROVICKÝ) - 35. Lupul, 59. Lupul (Simpson, Višnevskij). Strely na bránku: 37:37, brankári: Dafoe - Giguere (44. Gerber), 17.230 divákov.

CALGARY - MINNESOTA 2:1 (0:1, 0:0, 2:0)

Góly: 42. Donovan (Conroy, Ference), 60. Iginla (Saprykin) - 2. Dupuis (Dowd, Brown). Strely na bránku: 31:23, brankári: Kiprusoff - Fernandez, 14.669 divákov.