V Nižnej Slanej boli gólové hody

Sportnet|24. apr 2014 o 00:00

V ostatnom kole česť hostí zachraňoval iba líder z Lipovníka, ktorý bodoval na pôde Ml. Brzotín.

Gólové hody boli v Nižnej Slanej, ktorá s debaklom vyprevadila rezervu Gemerskej Hôrky. Kolo sa obišlo bez vylúčení.

ROŽŇAVA. Lipovník, ktorý je ako jediné mužstvo naďalej bez prehry, vedie tabuľku s trojbodovým náskokom pred Pačou. Tretia Nižná Slaná už stráca na lídra desať bodov. Na chvoste sa ocitol aktuálne Plešivec.

Nižná Slaná „vyšibala“ rezervu Hôrky

Futbalisti Ml. Brzotín, ktorí sa pred ostatným kolom nachádzali na poslednej priečke, hostili lídra z Lipovníka. Ten bol síce papierovým favoritom, ale dokázal skórovať iba raz Emödim ešte do polčasu. Po obrátke vyrovnal skóre O. Vavrek a tento výsledok sa už do konca stretnutia nezmenil.

Rezerva Dobšinej hostila Jovice a gól dosiahla až po bezgólovom polčase. Najprv skóre otvoril P. Fabián a neskôr vedenie poistil Baquero. Jovičania mali množstvo príležitostí na skórovanie, ale nedokázali ani jednu využiť.

Futbalisti Pače si zmerali sily s Kružnou. Skóre otvoril hosťujúci Al. Polyák. Následne mali domáci výhodu penalty, ale Adam vyslal loptu nad hosťujúcu bránu. Po obrátke si už obul strelecké kopačky a nielenže skóre vyrovnal, ale dosiahol štvrťhodinu pred koncom aj víťazný domáci gól.

Nižnoslančania už do polčasu viedli nad rezervou Gemerskej Hôrky rozdielom triedy. Po prestávke ešte skóre prikrášlili ďalšími štyrmi gólmi, pričom hostia iba za stavu 0:5 dosiahli čestný úspech T. Lörinczom.

Fakty

Výsledkový servis II. trieda 18. kolo: Dobšiná B – Jovice 2:0 (0:0) G: P. Fabián, Baquero, Nižná Slaná - Gemerská Hôrka B 7:1 (3:0) G: J. Gelda 2, S. Slovák 2, V. Karas, K. Ivanko - T. Lorincz, Ml. Brzotín – Lipovník 1:1 (0:1) G: O. Vavrek - F. Emödi, Pača – Kružná 2:1 (0:1) G: Adam 2 - Al. Polyák.

Poradie najlepších strelcov: 15 gólov - Al. Polyák (Kružná), 13 gólov - V. Zsóri (Gemerská Hôrka B), 8 gólov - O. Vavrek (Ml. Brzotín), 7 gólov – V. Karas (Nižná Slaná), 6 gólov - M. Podracký (Jovice), D. Klárik (Krh. Dlhá Lúka B), Gyuľkáš (Pača), J. Gelda (Nižná Slaná), Adam (Pača), 5 gólov - G. Grecmacher (Jovice), Görgei (Krh. Dlhá Lúka B), Volčko (Plešivec), T. Šofranko (Gemerská Hôrka B), Zupko, Szücs (obaja Lipovník), 4 góly - Barczi, Németh (obaja Lipovník), J. Barnák, Baquero (obaja Dobšiná B), Emödi, R. Podracky (obaja Krh. Dlhá Lúka B), Gajdoš (Pača), 3 góly - Ulman (Krh. Dlhá Lúka B), Erdélyi, Lázár, Motyka (všetci Lipovník), Sendrei, L. Horváth (obaja Plešivec), P. Fabián, (Dobšiná B), M. Lovaš (Jovice).