V nedeľu v odvete triumf Slovákov nad Slovinskom

SITA|17. feb 2008 o 18:39

CELJE 17. februára (SITA) - Slovenská futsalová reprezentácia vyhrala vo svojom nedeľňajšom druhom prípravnom stretnutí nad výberom Slovinska 4:3 (2:1) a po sobotňajšej prehre s rovnakým súperom si tak ...

CELJE 17. februára (SITA) - Slovenská futsalová reprezentácia vyhrala vo svojom nedeľňajšom druhom prípravnom stretnutí nad výberom Slovinska 4:3 (2:1) a po sobotňajšej prehre s rovnakým súperom si tak urobila chuť pred blížiacimi sa kvalifikačnými súbojmi o postup na MS 2008 do Brazílie. Zverenci trénera Milana Kollára po prvom polčase viedli 2:1, domáci Slovinci sa však neustále snažili o vyrovnanie. To sa im v priebehu druhého polčasu podarilo dvakrát, no posledné slovo mal 141 sekúnd pred koncom najlepší futsalista roku 2007 Vojtech Várady. Výborný výkon v drese slovenského výberu podal najmä brankár Repa.

V kvalifikačnej 9. skupine čaká na prelome februára a marca v Turecku na Slovákov náročný boj o postup na MS 2008 do Brazílie s favorizovaným Portugalskom a dvojicou Turecko - Lotyšsko.

Výsledok - nedeľa:

Slovinsko - Slovensko 3:4 (1:2)

Góly: 14. Ibrišimovič, 28. Melink, 35. Uršič - 6. Mikita, 12. a 38. Várady, 34. Haľko

Zostava SR: Repa (21. Molnár) - Čambal, Mikita, Várady, Haľko - Kozár, Nagy, Marek Habaj, Fehervári