Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

V Košiciach sviatok, príde moskovské Dinamo

Sportnet|Publikované 15. nov 2006 o 23:00

Košice - Basketbalový sviatok bude dnes v Košiciach, na zápas Pohára FIBA tu zavíta Dinamo Moskva, spolufavorit celej súťaže. Stretnutie sa v

Infiniti aréne začína o 18. hodine, vstup do haly je voľný.

Košičanky vstúpili do európskeho pohára čísla 2 hladkou výhrou v českom Trutnove 99:55, ale dnes ich čaká podstatne kvalitnejší súper, ktorý patrí k širšej európskej špičke. Káder má nabitý kvalitnými hráčkami, akými sú Američanky Augustusová, Brunsonová, Španielka Martinezová, Lotyška Jekabsonová, či Rusky Vodopjanová i Ščegolevová. "Žiaľ, k videokazete sme sa nedopracovali, vychádzame zo štatistických údajov a predpokladov. Vieme však o tom, že majú tím nabitý jednou väčšou hviezdou ako druhou. Mnohé hráčky poznáme s predošlého pôsobenia v Diname, či z reprezentácie a naše Američanky poznajú Američanky v drese súpera," vykreslil informácie o súčasnom Diname tréner K Cero V.O.D.S. Vladimír Karnay (na snímke). Určite najlepšie prečítanú majú rozohrávačku Anete Jekabsonovú, ktorá do Košíc chodí už takmer ako na husle - bola tu v Eurolige v drese Bourges a dvakrát aj ako hráčka lotyšskej reprezentácie, naposledy len nedávno v septembri. Može to byť výhoda, že jednu z kľúčových osobností Dinama tak dobre poznajú? "Akáže výhoda, keď Jekabsonová je pani hráčka, ktorá ak chytí deň, je veľmi ťažko zastaviteľná. Skúsime proste niečo iné, aby sme jej neumožnili mať svoj deň."

S Dinamom majú Košičanky skúsenosti, hrali s ním v posledných sezónach v Eurolige. Pred dvoma rokmi prehrali doma 72:89 a vonku 57:90, vlani doma 52:67 a v Moskve 65:82. Doteraz teda zatiaľ samé porážky. Myslí si V. Karnay, že sa dá uspieť aj proti tomuto slávnemu klubu? "Určite, že do zápasu nepôjdeme s malou dušičkou, nemáme totiž čo stratiť, môžeme len získať. Stretnutia s Dinamom sú pre nás vzácnosťou a aj veľkým sviatkom." Východniarky dnes rozhodne budú musieť siahnuť až na dno svojich síl. "Podstatný bude v prvom rade náš kvalitný výkon, aby sme sa prezentovali tým, čo je nám vlastné. To je rýchlosť, gresivita a dôraz. Ak by sa nám darila streľba z väčších vzdialeností, to by som veľmi privítal. Súper takého rangu, ktorý disponuje desiatimi hráčkami európskej triedy, sa ťažko prekonáva. Sami však dobre vieme, že sa s ním dá hrať aj vyrovnaná partia. Uvidíme, ako budeme reagovať počas zápasu." Dinamo v úvodnom vystúpení Pohára FIBA vyhralo doma nad litovským Marijampolom hladko 100:52, ale aj K Cero V.O.D.S. vstúpili do súťaže dobre, keď vyhrali v Trutnove o 44 bodov. Dnes budú obhajkyne republikového titulu potrebovať stopercentný výkon, blížil sa už ten v Trutnove k optimu? "Niektoré fázy zniesli aj kritiku, ale neporovnávajme zase Trutnov s Dinamom Moskva. To sa proste nedá," dodal kormidelník nášho majstra.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.