V holandskom Almere na MS Filip Kristl na 12. mieste

TASR|31. aug 2008 o 17:34

Almere 31. augusta (TASR) - Na 12. mieste skončil v nedeľu v holandskom Almere slovenský reprezentant Filip Kristl na MS v dlhom triatlone. Trať s objemami ...

Almere 31. augusta (TASR) - Na 12. mieste skončil v nedeľu v holandskom Almere slovenský reprezentant Filip Kristl na MS v dlhom triatlone. Trať s objemami 4 km plávanie-120 km bicykel-30 km beh zvládol člen J&T Sporteam Bratislava za 6:05:36 h. Druhý slovenský reprezentant, člen KPŠ Nereus Žilina Karol Džalaj pri svojej premiére na takomto podujatí skončil v poli 52 štartujúcich na 28. mieste časom 6:35:08. Titul si vybojoval Francúz Julien Loy (5:43:22), pred svojím krajanom Francoisom Chabaudom (5:45:36) a bronzovým Dánom Martin Jensenom časom 6:46:59.

V súťaži žien získala zlato Britka Chrissie Wellingtonová (6:12:44) pred Dánkou Chorlotte Koltersovou (6:30:15) a bronz zostal doma zásluhou Yvonne van Vlerkenovej (6:31:56).

Filip Kristl aj v Almere potvrdil, že jeho 11. miesto vlani na ME v dlhom triatlone nebolo náhodné. Z vody vyplával na 24. mieste, po cyklistickej časti už bol 17. a napokon cieľom prebehol ako dvanásty, so stratou jednej minúty na 11. Čecha Petra Vabrouška. Džalaj vychádzal z vody okolo 30.-35. miesta, túto pozíciu si držal aj po bicykli a po behu skončil 28. "Myslím si, že najmä Filip Kristl si počínal výborne a potvrdil, že umiestenie na lanských ME nebolo z jeho strany náhodné. Pri svojej prmiére nesklamal ani Džalaj, na ňom sa však trocha podpísala už únava z viacerých pretekov tejto sezóny. Počasie pretekárom prialo, bolo okolo 27 stupňov. Plávalo sa v mori, cyklistická i bežecká časť viedli po rovinách," povedal pre TASR vedúci výpravy Pavol Peciar.

Týmto pretekom predchádzal v sobotu klasický Ironan (32,8 km plávanie-180 km bycikel-42 km beh) a v ňom jediný Slovák Andrej Orlický obsadil 13. miesto.

výsledky:

muži-elite: 1. Julien Loy (Fr.) 5:43:22, 2. Francois Chabaud (Fr.) 5:45:36, 3. Martin Jensen (Dán.) 5:36:59,...12. Filip Kristl (SR) 6:05:36, 28. Karol Džalaj (SR) 6:35:08

ženy-elite: 1. Chrissie Wellingtonová (V.Brit.) 6:12:44, 3. Charlotte Koltersová (Dán.) 6:30:15, 3. Yvonne van Vlerkenová (Hol.) 6:31:56