Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Uvažoval som, koho skôr vystriedam, priznáva P. Szénay

Sportnet|Publikované 14. jún 2009 o 22:00

Veľa futbalovej krásy súboj tretieho a dvanásteho celku treťoligového peletónu nepriniesol. Domáci kormidelník mal po košickom derby v Krásnej plnú hlavu starostí so zložením kádra proti stropkovskej Tesle, keď sa viacero hráčov sťažovalo na rôzne zraneni

a. V strede zálohy chýbal tvorivý Chmelo a v útoku Klučár, pričom ďalší nastúpili so sebazaprením.

NIŽNÁ MYŠĽA. Ani jednému mužstvu, dá sa povedať, už o nič nešlo, lebo o všetkom podstatnom v súťaži je rozhodnuté. Asi aj preto dali kormidelníci príležitosť ďalším hráčom, ktorí mohli presvedčiť o svojich herných kvalitách.

Rýchle góly ich uspokojili

Železničiari po víťazstve v Krásnej chceli potvrdiť tri body v domácom prostredí a začali, podobne ako v predchádzajúcich zápasoch vo vlastnom hrade, keď dali rýchlo dva góly a zdalo sa, že Tesla odíde domov s poriadnym prídelom. Nestalo sa, lebo domácim strelcom zvlhol pušný prach. "Máme viacerých zranených hráčov, Chmelo netrénoval celý týždeň, Klučár má dlahu na nohe. Piati nastúpili so sebazaprením a z béčka sme nechceli brať nikoho. V nedeľu ho čakal súboj na Spiši. Aj z tohto pohľadu beriem výsledok ako povinné víťazstvo. Nebol to žiaden veľký futbal, dali sme opäť rýchlo dva góly, ale po nich hráči poľavili. Súper sa snažil mal niekoľko šancí, pričom sa vrátil do zápasu. Dokázali sme odpovedať, ale skôr ako o výsledok som mal starosti s tým, koho skôr vystriedať. Niektorí sa pýtali dole, ďalší dohrali so sebazaprením. Z tohto pohľadu som rád, že sme vyhrali, a verím, že sa hráči dajú na posledný duel dohromady," prezradil tréner železničiarov Peter Szénay. Jeho zverenci potvrdili v domácom prostredí rolu favorita, ako aj postavenie v tabuľke.

V drese Tesly aj dorastenci

Kormidelník Tesly Jozef Lehocký len neveriacky krútil hlavou, keď jeho zverenci dostali za šesť minút dva góly. Takýto úvod nečakal, ktorý zaskočil jeho zverencov, ale domáci to nedokázali využiť. "Nebol to ani šok, lebo niektorí hráči akoby sa neprebudili v úvodných minútach. Urobili sme hrubé chyby v obrane, nechali voľných domácich hráčov, ktorí góly doklepli prakticky do prázdnej brány. Rovnako aj tretí gól veľmi lacný, lebo obrancovia si nechali padnúť loptu za chrbát a súperov hráč ju poslal do siete. Práve tento gól rozhodol o výsledku, lebo padol dosť skoro po našom znížení. V dnešnom zápase sme dali príležitosť novým hráčom, nastúpili sme s tromi dorastencami a kompaktnosť mužstva nebola taká, ako by mala byť. Potrebujeme vyskúšať nových hráčov, z tréningu ich poznáme, ale chcel som ich vidieť aj v majstrovskom zápase proti kvalitnému súperovi. Verím, že postupne títo hráči zapadnú do mančaftu a budú prínosom," zhodnotil výkon svojho celku tréner J. Lehocký.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.