Utorok, 26. októbra, 2021Meniny má Demeter

Ústrednou postavou Phoenixu je náš Nagy

Sportnet|13. nov 2003 o 00:00

Phoenix rozhodne nie je stredobodom pozornosti v NHL. So ziskom 12 bodov je v Západnej konferencii na 13. priečke. V tíme však aktuálne vyniká slovenský útočník Ladislav Nagy. Ľavý krídelník Coyotes vsietil v 13 stretnutiach osem gólov a pripísal si ...

Phoenix rozhodne nie je stredobodom pozornosti v NHL. So ziskom 12 bodov je v Západnej konferencii na 13. priečke. V tíme však aktuálne vyniká slovenský útočník Ladislav Nagy. Ľavý krídelník Coyotes vsietil v 13 stretnutiach osem gólov a pripísal si 16 bodov. Je to jeho najlepší štart do sezóny v doterajšej krátkej kariére.

„Teraz sa mi naozaj darí. Možno to znie zvláštne, ale strely si väčšinou nájdu cestu do siete,“ vyjadril sa 24-ročný Slovák pre denník The Arizona Republic. Nagy dúfa, že v produktivite bude pokračovať aj v ďalších stretnutiach. Napríklad i v dnešnom dueli, keď Phoenix hostí Colorado Avalanche.

„Veľkú oporu mám v spoluhráčoch. Vždy sa ma na ľade snažia nájsť prihrávkou. Cítim sa istejšie, viac si verím,“ tvrdí Nagy. Výborná hra samozrejme pramení zo spolupráce s českým centrom Janom Hrdinom a slovenským krídelníkom Brankom Radivojevičom. Trénerovi Phoenixu Bobbymu Francisovi sa tento ťah určite vydaril. „Branko má za úlohu ísť pred bránku a do rohov klziska. Hrdina zase rozdáva prihrávky. Na ľade je potrebné, aby sa jednotliví hráči navzájom dopĺňali. Tak ako sa to darí tejto trojici,“ hodnotí kouč Francis. „Nagy predtým veľmi dobre zapadol medzi Daymonda Langkowa a Mika Johnsona, teraz je zas spojovníkom v novom útoku,“ dodáva Francis, ktorý košického odchovanca presunul k Hrdinovi a Radivojevičovi po nedávnom vyradení Mika Johnsona pre zranenie ramena. „Je to, samozrejme, ťažké adaptovať sa na hru v inej formácii. Tri roky som hral po boku Johnsona a Langkowa, takže to bolo na ľade cítiť. V novej formácii sa ešte musíme zohrať,“ povedal rodák z Prešova.

Nagya získal arizonský tím tesne pred play off v roku 2001 zo St. Louis Blues výmenou za Keitha Tkachuka. V 173 zápasoch v drese Coyotes zaznamenal 116 bodov. Odchod Tkachuka, ktorý bol v tíme aj medzi fanúšikmi veľmi obľúbený, tlak na mladého Slováka nespôsobil. „Bol som len netrpezlivý, čakal som, kedy sa výraznejšie presadím. Klub mi v tomto ohľade veľmi pomohol. Získal som možnosť rozvíjať svoje schopnosti a hrať hokej,“ hovorí Nagy, hokejista, ktorému v Phoenixe predpovedajú veľkú budúcnosť.

Zrejme najvýraznejšou postavou v štruktúrach klubu je legendárny Wayne Gretzky. Je členom výkonného manažmentu a aktívne sa podieľa na zložení mužstva. V úspechoch a produktivite sa mu Nagy nevyrovná. No patrí medzi hráčov, ktorých si The Great One vybral a verí im. (sb)

Súvisiace články