Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Úspešnosť streľby sa kompletizuje v hlave

Sportnet|Publikované 17. okt 2005 o 22:00

Poprad Každý stroj sa raz zasekne a potrebuje opravu či prípadne aspoň poriadne premazať súčiastky. Tato paralela prichádza na um pri hodnotení

posledných výkonov popradských hokejistov, ktorí sa akosi nemôžu dostať do streleckej pohody. "Na každé mužstvo príde v dlhodobej súťaži útlm. Je to zákonité. Ale verím, že sa zmobilizujeme a zlomíme nepriaznivé okolnosti, ktoré nás v posledných vystúpeniach sprevádzali," vyslovil odhodlanie jeden z hráčov HK Tatravagónka ŠKP Pavol Segľa (na snímke). Aj jeho škrie hlavne to, že v koncovke to kamzíkom nejde tak, ako predtým. Nedávajú góly, strácajú body. "Je to logické, lebo bez presnej streľby nemožno pomýšľať na úspechy," pripomenul tento útočník, ktorý priznal, že noc z nedele na pondelok nebola najpokojnejšia. "Dlho som sa v posteli prehadzoval, nemohol som zaspať. Mrzelo ma, že som i ja zahodil tutovku, ale hlavne to, že sa začíname trápiť. " Dosiaľ Podtatranci stavali svoju hru hlavne na obrane. Pevnej a precíznej. Lenže sama osebe efekt nemôže prinášať, ak sa k tomu nepridá rovnako pohotové zakončenie. Aký je spôsob na zlomenie jalovej streľby? "Netreba myslieť na to zlé, skôr pozitívne . Je to v hlavách nás, hráčov, ako sa s tým v ďalšom priebehu súťaže vyrovnáme."

Bývajú dni, keď sa nedarí a proste to ide od desiatich k piatim. Tak to bolo i v nedeľňajšom vystúpení na trenčianskom ľade v prípade nášho zástupcu. Ten síce nerezignoval a nenastúpil odovzdaný, no postupne sa oddával osudu. Ako si ustelieš, tak budeš spať - vraví sa. Prvá tretina bola katastrofálna z pohľadu Popradčanov. "Hoci sme to nezabalili ani za nepriaznivého stavu, predsa len nám to nepadalo a všetka naša snaha bola vlastne márna." Hostia sa nepresadili ani pri početnej prevahe o dvoch hráčov, boli zaskočení a navyše domáci dobre korčuľovali, herne sa im darilo. To, že Popradčania v troch po sebe idúcich meraniach síl zaznamenali iba jeden gól, je varovanie. Signalizuje to i skutočnosť, že ani herne zrejme nie je všetko s kostolným poriadkom. Čo viac podmieňuje menej priaznivé výsledky - streľba alebo ustupujúci herný prejav - to už musia posúdiť tréneri. "Niektoré herné činnosti nám nevychádzajú, musíme sa nad tým zamyslieť a odstrániť nedostatky. Nazdávam sa ale, že máme na to, aby sme sa dostali do správneho tempa a pohody." Určite príjemné nie je ani to, že neustále sú v kolektíve maródi. Ku Kumstátovi a Martinovi Segľovi pribudol najnovšie aj Faith, ktorého trápi koleno. "Na to sa ale vyhovárať nemôžeme, zostávajú ďalší, ktorí musia zabrať naplno." Čo z toho, keď východniari búšia do súperov, keď brankárov súperov nechávajú vyniknúť. "Rovnaké to bolo i v piatok proti Zvolenu, tlak bol neefektívny. Napríklad Trenčania naposledy dali zo všetkého gól, čo vystrelili na našu bránku, to tam padlo a potom sa im už inak hralo než nám," tlmočil pocity Pavol Segľa. Dodal, že tréner Ladislav Svozil neustále prízvukuje, aby mužstvo pokračovalo vo svojom štýle. "Naše postavenie je naďalej dobré, takže nie je dôvod panikáriť a on to tak berie." Dnes hostia Popradčania Nitru a lídra, ktorý sa im bodovo vzdialil, mienia pribrzdiť. Veď práve v predošlom vzájomnom stretnutí pod Zoborom to bol tento súper, čo pripravil našim prvú prehru. "Preto by sme radi na oplátku zase my jeho dostali na lopatky. Tak ako Nitrania zastavili nás, teraz hodláme učiniť to isté my s nimi. Spoliehame sa na šiesteho hráča - diváka, ktorý - verím - príde v hojnom počte a dá svojim hlasivkám zabrať."

Prvý predčasný odchod

Keď brankár, ktorý ide do klietky ako jednotka, predčasne odkorčuľuje na striedačku, výstižne to dokumentuje priebeh stretnutia. Aj gólman Popradu Kožuch nedochytal vystúpenie v Trenčíne, v sedemnástej minúte ho vystriedal Hurajt. "Stano dostal tri góly, ale neviem, či sa rozhodol sám pre tento ťah alebo tak učinili tréneri. Stalo sa tak prvý raz v tejto sezóne, ale doteraz bol Kožuch našou výraznou oporou a verím, že bude i naďalej," komentoval Pavol Segľa.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.