Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Urban: Rozbalili sme to pre ľudí od začiatku naplno

Spojkový univerzál Urban (s loptou) víta súperov, ktorí dokážu tím poriadne preveriť. (Autor: tanpo)
Ján Leško|Publikované 6. aug 2018 o 22:00

Odohral všetkých päť doterajších prípravných stretnutí.

PREŠOV. Všetkých päť doterajších prípravných stretnutí odohral v tíme Tatrana Prešov aj Lukáš Urban.

Hráč spojkového radu slovenského majstra, v ktorom stále chýba po operácii slabín rekonvalescent O. Rábek, nám po dvoch zápasoch s tretím mužstvom v predošlom ročníku poľskej ligy KS Azoty Pulawy tvrdil, že to bol doteraz najkvalitnejší súper.

„Kvalita súperov v príprave zvyčajne postupne graduje. My sme sériu prípravných duelov načali v maďarskom Gyöngyösi. Myslím, že po troch týždňoch prevažne fyzickej roboty v domácich podmienkach to bol na začiatok ozaj dobrý súper. Zvládli sme ho celkom dobre herne aj čo do výsledku, veď sme ho zdolali na jeho ihrisku o sedem gólov. Zároveň nás pozitívne naštartoval na ďalšieho zahraničného súpera v Poľsku. Stal Mielec, s ktorým sa v prípravnom období Tatran stretáva už roky, vyrukoval so silno omladeným mužstvom. Snaživým, húževnatým i dosť nepríjemným, no kvalitou za Gyöngyösom či Pulawami, s ktorými sme hrali už doma, zaostával. Obe stretnutia sme tam jasne vyhrali. Nuž a čo sa týka dvoch zápasov s KS Azoty, tak toto mužstvo bolo najlepšie, proti akému sme v tejto letnej príprave nastúpili,“ podčiarkol L. Urban, ktorý konto doma bronzových Poliakov zaťažil ôsmimi gólmi.

Doma pobudnú len pár dní

Tatran Prešov zvládol prvú previerku s Azoty Pulawy víťazne.

V druhej už tréner slovenského majstra S. Goluža podstatne viac premiešal zostavu a hostia odvetu napokon vyhrali najtesnejším rozdielom.

„V Tatran handball arene sme nastúpili na prípravný zápas prvý raz. V mužstve máme dvoch nových hráčov, ktorými sú Martin Straňovský a Francúz Titouan Afanou Gatine. Tušili sme, že ľudia do hľadiska prídu a budú aj veľmi zvedaví. Na novicov i na to, ako nám to ide. Napokon, predošlé zápasy sme v príprave vyhrali, takže so záujmom fanúšikov sme rátali. Nuž a je samozrejmé, že sme sa im chceli predviesť v čo najlepšom svetle. Povedali sme si, že to od začiatku rozbalíme naplno a ono to vyšlo, pravdupovediac, aj nad naše očakávanie. Za štyri minúty sme vyhrávali päť nula,“ uviedol Urban.

Po oddychovom čase hostí sa hra vyrovnala a navyše po prestávke šli Poliaci do päťgólového vedenia.

„Druhá časť druhého polčasu ale zase patrila nám a nakoniec sme o dva góly vyhrali. Jednoduché to ale nebolo, pretože Pulawy majú ozaj káder vystužený veľmi kvalitnými hráčmi. Druhý zápas bol už o niečom inom. Náš tréner mal konkrétne plány a tých sme sa držali. Hráči sa striedali, skóre sa často menilo. Náskok súpera sme napriek dobrému finišu ale nezrovnali, akurát z neho skresali. V príprave však treba hrať proti súperom, ktorí nás dokážu na ihrisku poriadne preveriť. Čím väčšmi sa s takými budeme konfrontovať, tým viac by sme mali byť na tom herne lepšie a lepšie. Samozrejme, odkryjú i nedostatky, ktoré potom treba odstraňovať. Je dobré, že po tohtotýždňovom domácom prípravnom bloku pôjdeme na turnaj do Doboja v Bosne a Hercegovine, pretože na tomto prestížnom hádzanárskom podujatí nás čakajú pred štartom sezóny ďalší kvalitní súperi,“ skonštatoval Urban.

Autor: Ján Leško

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.