Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

Ukrajinci Slovákom triumf neuchmatli

Boj o tretie miesto. (Autor: Judita Čermáková)
Patrik Fotta|Publikované 10. júl 2016 o 22:00

Podujatie seriálu majstrovstiev Slovenska v plážovom volejbale v Košiciach vyhrala slovenská dvojica Hukel – Ihnát.

Podujatie seriálu majstrovstiev Slovenska v plážovom volejbale v Košiciach vyhrala slovenská dvojica Hukel – Ihnát, ktorá si vo včerajšom finále poradila s ukrajinským párom Skukis – Bokshan 2:0 na sety. Medzi ženami triumfovali favorizované Šipošová s Nestarcovou, ktoré zdolali Elekovú s Tužinskou rovnako 2:0.

KOŠICE. Mužskí víťazi si odniesli prémiu 240 € a 160 bodov do rebríčka. Záverečný zápas mal jednoznačný priebeh, keď Slováci deklasovali ukrajinských volejbalistov v prvom sete 21:11 a v druhom triumfovali 21:16.

„Finálový zápas bol podľa mňa dosť rýchly a nepredvídateľný. Pozeral som si cestu Ukrajincov cez pavúk až do finále a boli vcelku suverénni, prehrali akurát v prvom kole. Semifinále zvládli relatívne jednoznačne a tak som bol prekvapený, že nám to išlo tak ľahko. Musím ale povedať, že som veľmi rád, že sa nám podarilo vyhrať,“ povedal Jakub Ihnát.

Celková organizácia podujatia bola z jeho pohľadu zvládnutá na výbornú.

„Kurt, na ktorom sme hrali, bol vynikajúci. Diváci pripravili skvelú kulisu, aj keď v sobotu ich nebolo až tak veľa, čo je zrejme preto, že tento šport nie je možno až tak divácky atraktívny. Myslím si ale, že podobnými podujatiami sa popularita postupne zvyšuje,“ skonštatoval Ihnát.

V sobotu polhodinový sklz

Počasie mali účastníci ako na hojdačke. Zatiaľ čo v sobotu mali teplo a neskôr prehánky, v nedeľu sa museli vyrovnať s vysokými teplotami.

„Určite horšie to bolo v sobotu, kedy kvôli dažďu museli byť prerušené zápasy a bol tam asi polhodinový sklz. Inak si myslím, že počasie nám celkom prialo.“

Víťazná dvojica spolu trénuje len od tejto sezóny, ale majú spolu dlhodobé plány.

„Trénujeme od mája. Najbližšie nás čaká súťaž v Lichtenštajnsku a hneď na to je v Klagenfurte obrovský turnaj svetovej série, kde štartujeme v kvalifikácii,“ povedal Ihnát.

hovorka_nasi_judy_r5250_res.jpg

Majstrovstvá Slovenska. V kategórii mužov zvíťazil pár Hukel – Ihnát. Foto: Judita Čermáková

Patrik Fotta pôsobil 6 rokov v denníku Korzár ako športový redaktor. Píše predovšetkým o hokeji, hádzanej, basketbale, či atletike. Ako reportér sa zúčastnil na MS v hokeji 2019 a šesťkrát na Medzinárodnom maratóne mieru.

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.