Nedeľa, 28. február, 2021Meniny má Zlatica

Uhrin rozhodol šachovú partiu

Súboj. Pred bránkou Barce. (Autor: Ladislav Lukáč)
Sportnet|Publikované 13. aug 2012 o 00:00

V mužstve hostí nastúpili dve bývalé opory Slovana Peter Uhrin a Ľuboš Kaňuch a navyše trénerom Barce sa v lete stal bývalý kormidelník Giraltoviec Ľubomír Puhák.

GIRALTOVCE. Zápas štvrtého kola IV. ligy mal zvláštnú príchuť, keď v mužstve hostí nastúpili dve bývalé opory Slovana Peter Uhrin a Ľuboš Kaňuch a navyše trénerom Barce sa v lete stal bývalý kormidelník Giraltoviec Ľubomír Puhák.

Samotné stretnutie pripomínalo šachovú partiu. Nečudo, veď tréneri oboch mužstiev Ľ. Puhák a R. Gábor sú veľmi dobrí priatelia a bývalí spoluhráči v Prešove, Turnove, Čani i Starej Ľubovni a tiež majú rovnakú trénerskú filozofiu.

O vyrovnanosti duelu svedčí aj skutočnosť, že diváci videli počas celého zápasu len tri strely do priestoru bránky, aj to len z kopačiek Košičanov. V prvom polčase sa hralo prevažne v strede ihriska, bez šancí na oboch stranách. Vedúci gól Barce zaznamenal po polhodine hry Varhoľák, keď proti jeho umiestnenej strele bol Štefánik bezmocný.

To bolo na dlhý čas všetko. Domáci sa po prestávke zlepšili, ale proti výbornej defenzíve hostí sa nepresadili. Veľkým problémom pre nich bola stredová línia Barce v počte piatich hráčov, ktorá zachytávala každý útočný pokus Slovana.

V závere zápasu pochoval všetky nádeje domácich Exgiraltovčan Uhrin, keď vrátil Štefánikom vyrazenú strelu Varhoľáka za jeho chrbát. Sklamanie v tábore Giraltovčanov bolo veľké, veď na prehry doma nie sú zvyknutí, a navyše hostia vyťažili z minima maximum. Tréner Slovana Richard Gábor však konečný rezultát zobral s nadhľadom.

„Vedel som, že nás čaká ťažký zápas. Barca dva razy prehrala a navyše má skúsené mužstvo. Mojim zverencom chýbajú skúsenosti z náročných zápasov. Na bránku súpera sme ani raz nevystrelili a tak nemôžeme taký duel vyhrať. Chlapcom snahu nemôžem uprieť, snažili sa, ale dnes sa im žiaľ súperovu defenzívu nepodarilo prekonať. Hráči ako Šimko a Džogan im proste nič nedovolili. Prehra mrzí, veď hostia si okrem gólov žiadnu šancu nevytvorili.“

Oveľa spokojnejší bol kormidelník Barce Ľubomír Puhák: „Upozorňoval som hráčov, že ich čaká neľahký zápas. V Giraltovciach sa bojuje o výsledok až do poslednej minúty. Nastupovali sme do tohto zápasu po dvoch prehrách na súperových ihriskách, aj keď sme v nich podali dobrý výkon. Na stretnutie so Slovanom sme sa zodpovedne pripravili a teší ma, že chlapci hrali zodpovedne a konečný výsledok je dielom celého mužstva. Som presvedčený, že tento výsledok nás posunie o krok ďalej k ďalším úspešným výsledkom.“

Súvisiace články