Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Tulipány nezlomili

Sportnet|Publikované 13. okt 2008 o 22:00

Počas víkendu vstúpil slovenský volejbalový majster do bojov v európskej súťaži GMI Capital Challenge cup. Prvý zápas 1. kola čakal chemesákov na

severe Holandska. So štvrtým celkom tamojšej A-league uplynulej sezóny, AB Groningen/Lycurgus, prehrali v štyroch setoch.

HUMENNÉ. Tréner Richard Vlkolinský nešetril na adresu svojich zverencov tvrdou kritikou, mienku o nie najlepšom humenskom výkone potvrdil aj kapitán chemesákov. "Treba priznať, že sme mali získať viac. Súper nás ničím neprekvapil, hral presne to, čo sme čakali, náš výkon však nebol dobrý. Kritika našej hry je oprávnená, no verím, že doma ju vyvrátime výkonom i postupom. Bodovo sme zahrali zápas v štyroch setoch dobre, je však otázne, či v otázke postupu bude pri rovnakých setoch rozhodovať pomer lôpt, alebo "zlatý" set. Ešte to zisťujeme. Treba vyhrať 3:0 a niet čo riešiť," konštatoval Roman Ondrušek.

Rozpadnutí...

Informácie z holandského tábora podľa klubovej internetovej stránky označujú výkon "tulipánov" za jeden z najlepších v ostatnom období. "Stavali dobre obranu na sieti, často naše útoky nadrážali, čím následne ľahšie zachytávali loptu v poli. Všetko sa však odrážalo od našej hry. Zatiaľ to bol v sezóne náš najslabší výkon, boli sme akýsi herne rozpadnutí, rozhádzaní, nedostali sme sa do tempa. Možno to bolo aj tým, že už tretí zápas hráme vonku, cestujeme, zvykáme si stále na nové prostredie," podotkol 28-ročný smečiar.

Konečne doma

Už túto sobotu čaká chemesákov odveta. V tejto sezóne to bude vlastne prvý zápas slovenského majstra na svojej palubovke. "Na zápas doma sa veľmi tešíme, konečne to, čo poznáme, bude nás hnať plná hala, skvelé publikum. Atmosféra v Holandsku bola skôr taká komorná, diváci sedeli ticho, tlieskali akciám na oboch stranách. O motiváciu máme postarané, chceme slabší výkon z Holandska odčiniť a dokázať, že sme lepší ako náš súper, čo znamená postúpiť," naznačil Roman Ondrušek jasné zámery chemesákov.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.