Triumf Nemcov, slovensko-česká zostava devätnásta

SITA|19. nov 2006 o 13:56

GÄLLIVARE 19. novembra (SITA) - Víťazmi pretekov mužských štafiet na 4x10 km klasickou a voľnou technikou, ktorými sa vo švédskom Gällivare skončilo víkendové podujatie Svetového pohára v behu na lyžiach, ...

GÄLLIVARE 19. novembra (SITA) - Víťazmi pretekov mužských štafiet na 4x10 km klasickou a voľnou technikou, ktorými sa vo švédskom Gällivare skončilo víkendové podujatie Svetového pohára v behu na lyžiach, sa stalo kvarteto Nemcov Jens Filbrich, Franz Göring, Tobias Angerer, Axel Teichmann. V druhej polovici pretekov sa na treťom úseku Tobias Angerer odpútal od všetkých súperov a vypracoval pre družstvo taký náskok, že finišmanovi Axelovi Teichmannovi už nerobilo problém dotiahnuť preteky na prvej pozícii. V závere si mohol dovoliť aj zvoľniť tempo a v cieľovej rovinke si už iba vychutnával prvenstvo. S takmer polminútovou stratou prišli do cieľa druhí Rusi, bronz si v Gällivare prekvapujúco vybojovali Česi, ktorí odsunuli na 4. pozíciu favorizovaných Nórov. V pretekoch sa predstavila pod vlajkou Medzinárodnej lyžiarskej federácie FIS aj kombinovaná slovensko-česká zostava Martin Bajčičák, Václav Kupilík, Aleš Razým, Michal Malák, ktorá obsadila v konkurencii 25 štafiet 19. miesto.

Výsledky - štafeta 4x10 km - muži:

1. Nemecko I. (Jens Filbrich, Franz Göring, Tobias Angerer, Axel Teichmann) 1:30:35,9 h, 2. Rusko I. (Nikolaj Pankratov, Vasilij Ročev, Alexander Legkov, Jevgenij Dementiev) +24,6 s, 3. Česká republika (Martin Koukal, Lukáš Bauer, Jiří Magál, Milan Šperl) +37,3, 4. Nórsko I. +43,7, 5. Francúzsko +1:01,4 min, 6. Nemecko II. +1:24,6,... 19. FIS - slovensko-česká zostava (Martin Bajčičák, Václav Kupilík, Aleš Razým, Michal Malák) +5:44,8